1394/7/11 |
12:10 |
شناسه خبر: 30376

بهروز افخمی میهمان «جیوگی» می‌شود

نقد جریان فمنیسم در مستند ترکیبی شبکه دو

 

 

بهروز افخمی، کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس این هفته در مستند ترکیبی «جیوگی» به جایگاه نقد در سینمای ایران می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، این  مستند ترکیبی امشب، 11 مهر با پخش سکانس‌هایی از فیلم «آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» بهروز افخمی آغاز شده و در برنامه فردا شب خود با دعوت از این کارگردان موضوع نقد در سینمای ایران را به بحث می‌گذارد. 

«آذر، شهدخت، پرویز و دیگران» در سی و دومین جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بهترین فیلم و فیلمنامه را دریافت کرد و نامزد دریافت سیمرغ بلورین نقش اول مرد، مکمل زن، بهترین کارگردانی و بهترین طراحی صحنه و لباس شد.

سوژه این هفته برنامه «جیوگی» فیلمی خانواده گراست که در عین حال به نوعی در نقد جریان فمنیسم هم نشانه هایی را به مخاطب ارائه می دهد. 

«جیوگی» این هفته با نمایش فیلم افخمی موضوع «مردانگی و زنانگی» را به بحث می گذارد و با به رسمیت شناختن نوعی سیالیت در تعریف جنسیت، ایده برابری فمینیستی را نیز به چالش می‌کشد؛ این برنامه گفتگو با اقشار مختلف جامعه را هدف قرار داده و با دعوت از سلیقه‌های مختلف می‌کوشد تمرین اتحاد ملی در عین تضارب آرا را به نمایش بگذارد.

«جیوگی» به تهیه‌کنندگی مهدی بهادران کاری از گروه خانواده و فرهنگ شبکه دو است که شنبه تا دوشنبه هر هفته از ساعت ۲۱ با اجرای میلاد دخانچی پخش می‌شود. بازپخش این مستند ترکیبی روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه‌شنبه از ساعت 14:30 خواهد بود. 

 

 

 

 
ارسال نظر
captcha