1394/11/26 |
17:18 |
شناسه خبر: 30429

"از آن می گویند" برنامه معارفی جدید شبکه دو از مهرماه

برنامه «از آن می‌گویند» به تهیه‌کنندگی ساعد براهیمی با رویکرد اجتماعی و معارفی در شبکه دو تولید می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، «از آن می‌گویند» کاری از گروه نهادهای اجتماعی است که به موضوعات مختلف معارفی و اجتماعی می‌پردازد.

این برنامه با دعوت از کارشناسان مختلف در حوزه‌های فلسفه، عرفان، ادبیات و.. تولید می‌شود و می‌کوشد تا با تدارک بخش‌های متفاوتی کلیشه‌های رایج درزمینه تولید برنامه‌های معارفی را بشکند.

«زن از نگاه اسلام»، «ادبیات آیینی»، «احکام»، «سیره امامان»، «مفاتیح الحیات»، «کارگاه جوانان»، «زندگینامه بزرگان» و «مستند مشاغل و اعتقادات» بخش‌های مختلف این برنامه تلویزیونی را تشکیل می‌دهند.

در برنامه «از آن می‌گویند» زن در آینه اسلام به تصویر کشیده می‌شود؛ این برنامه در بخش «ادبیات آیینی» به منقبت خوانی و مولودی‌خوانی و شعرهای فولکلور عرفانی اقوام مختلف ایرانی می‌پردازد و در بخش «کارگاه جوانان» نیز موضوعات مرتبط با این گروه سنی را به بحث می‌گذارد. همچنین «مفاتیح‌الحیات» نام آیتمی است که به تفسیر کتابی حدیثی رفتاری با همین نام اثر آیت‌ا... عبدا... جوادی آملی می‌پردازد.  «از آن می‌گویند» در بخش‌های «سیره امامان» و «زندگینامه بزرگان» با پرداختن به زندگی امامان ، بزرگان علم و دین تلاش می‌کند تا الگوهای مناسبی برای زندگی به مخاطبانش ارائه کند.

این برنامه که روایت تازه‌ای از «احکام» دارد، در قالب مستندهای کوتاهی با صاحبان مشاغل مختلف درباره رزق و کسب روزی حلال گفتگو می‌کند. «از آن می‌گویند» که هر روز از اذان ظهر پخش می‌شود، به شهرهای مختلف سر می‌زند و شکوه برگزاری نماز جماعت در مساجد کشور را به تصویر می‌کشد؛ این برنامه در مرحله پیش‌ تولید قرار دارد و با شروع مهر شنبه تا پنجشنبه از شبکه دو پخش می شود.

ارسال نظر
captcha