1394/11/4 |
11:56 |
شناسه خبر: 30433

از چاندنی چوک به چین

جمعه 1394/11/02 ساعت: 23

خلاصه فیلم:

«سیدهو» یک جوان سربه‏هوا و بلندآرزوی هندی است که از زندگی فعلیش رضایت چندانی ندارد. او آشپزی است که در رستوران برادرش کار می‏کند و با رجوع مداوم به طالع‏بین‏ها و کف‏بین‏ها، می‏خواهد آینده خود را بداند و در صورت امکان آن را تغییر دهد، و هر چه برادرش به او می‏گوید که این کارها بیهوده و واهی است او توجه نمی نماید.
در همین زمان مردم روستایی در چین از ظلم مردی به نام «هوجو» به تنگ آمده‏اند. این مرد که یک استاد کونگ‏فو است، دارایی‏ها و دست‏رنج مردم این روستا را به یغما می‏برد. این روستا در قرن‏ها پیش مبارزی به نام «لو شنگ» داشته که از حقوق محرومین دفاع می‏کرده است. تنها فرزند لو شنگ پس از مرگ او راهی هند می‏شود و بازنمی‏گردد. اکنون مردم روستا به دنبال یکی از نوادگان لو شنگ به هند می‏روند تا از او بخواهند مانند پدرش برای احقاق حقوق آنها با دشمنان مردم مبارزه کند.
هنگامی که نمایندگان روستا وارد هند می‏شوند به سیدهو برمی‏خورند. قیافه سیدهو شباهت زیادی به لو شنگ دارد، لذا آنها گمان می‏کنند سیدهو همان کسی است که آنها می‏خواهند. اما سیدهو زبان چینی بلد نیست و نمی‏فهمد که آنها چه می‏گویند. یکی از دوستان سیدهو به نام «چاپ‏استیک» به او می‏گوید که آنها می‏خواهند سیدهو را پادشاه خود کنند. سیدهو که تصور می‏کند سرنوشتش عوض شده با آنها عازم چین می‏شود.
پس از ورود به چین اصل ماجرا بر سیدهو آشکار می‏شود. مردم از او می‏خواهند تا در برابر هوجو بایستد، اما او شخصی ناتوان و بی‏عرضه است که هیچ کاری از دستش برنمی‏آید. هوجو نیز که اخبار ورود فرزند لو شنگ را می‏شنود گروهی را می‏فرستد تا به هند بروند و درباره او تحقیق کنند. آنها برادر سیدهو را با خود به چین می‏آورند. روزی که هوجو به همراه برادر سیدهو به روستا می‏آید و می‏خواهد مردم روستا را مورد ضرب و شتم قرار دهد، سیدهو به مردم می‏گوید که او کسی که آنها می‏خوهند نیست و با ذلت از هوجو می‏خواهد که او را نکشد. برادر سیدهو که این صحنه را می‏بیند ناراحت می‏شود و خود در برابر هوجو می‏ایستد اما هوجو او را از بین می برد.
وقتی که تنها برادر سیدهو می‏میرد او ناراحت می‏شود و تصمیم می‏گیرد انتقام خون برادرش را بگیرد، لذا به نزد یک استاد کونگ‏فو به نام «چانگ» می‏رود و به یک کونگ‏فوکار ماهر تبدیل می‏شود. او سپس به روستا بازمی‏گردد و در مبارزه سختی که با هوجو دارد او را از بین می‏برد.
 
 
اطلاعات تکمیلی:
 
نام فیلم (لاتین): Chandni chowk to China
کارگردان: نیکهیو آدوانی
تهیه کننده: نیکهیو آدوانی
بازیگران اصلی: آکشای کومار، دیپیکا پادوکُنه، چیا هویی لیو
سال تولید: 2009
کشور سازنده: هندوستان ، آمریکا
مدت (دقیقه): 109
ارسال نظر
captcha