1394/11/6 |
16:53 |
شناسه خبر: 30466

سینمایی"خرگوش مخملی"

جمعه 1394/11/9 ساعت: 8

خلاصه فیلم:

توبی پسر بچه ای  7-8 ساله است که مادرش را چند سال پیش از دست داده. پدر او قرار است به مدت 1 ماه به مأموریت برود، از این رو مجبور است توبی را به منزل مادربزرگش ببرد. توبی در منزل مادر بزرگ با اتاق زیر شیروانی آشنا می شود، اتاقی که اسباب بازی های گوناگونی در آن وجود دارد. او در مدت کوتاهی با این اسباب بازی ها مأنوس شده و در خیال پردازی های خود با آنها بازی می کند. او در دنیای خیالی خود با این حیوانات عروسکی، در جنگل زندگی پر شور و نشاطی دارد. هدف این عروسک ها از هم بازی شدن با توبی، کمک کردن به او در دوران کودکی اش است، تا به این طریق به او تمرین دهند که وقتی بزرگ شد چگونه با مسائل مختلف برخورد کند و از پس مشکلاتش بر بیاید.
مادر بزرگ توبی در مدت زمان کوتاهی وقتی از نزدیک روحیات توبی را می بیند، به خود نهیب می زند که چرا نباید مثل توبی بتواند هر کاری که آرزویش را دارد انجام دهد. از همین رو تصمیم می گیرد پوسته ای را که سال ها برای معرفی کردن خود به عنوان یک نجیب زاده به دیگران، دور خود تنیده است؛ باز کرده و با دنیا به گونه ای دیگر رفتار کند. مادر بزرگ توبی طی تلگرافی از پدر توبی می خواهد که بازگردد و توبی را به همراه خود ببرد، اما زمانی که پدرش وسط این مأموریت بازگشته خود را به خانه آنها می رساند؛ با تذکر مادرش مواجه می شود؛ که خواستم اینجا بیایی تا بیشتر در کنار توبی باشی و بیشتر به او توجه کنی. پدر توبی در جواب به مادرش بی محلی می کند و این سبب می شود که توبی از لحاظ روحی به هم بریزد و حتی دچار بیماری مخملک بشود.
در نهایت و با توجه و التفات  پدر و هم چنین یاریِ خرگوش کوچولو، توبی بهبود یافته و می تواند در کنار خانواده اش بازی کند و نشاط لازم را در زندگی اش تجربه نماید.

 

اطلاعات تکمیلی:

موضوع فیلم: بهبود رابطه پدر و فرزند از طریق ارتباط با خاطرات دنیای کودکی

نام فیلم (لاتین):The Velveteen Rabbit

کارگردان: دنیز کواِسنل

تهیه کننده: دنیز کواِسنل

بازیگران اصلی: جین سیمور. تام اِسکریت. اِلِن برستین

سال تولید: 2007

کشور سازنده: آمریکا

ارسال نظر
captcha