1394/11/18 |
15:35 |
شناسه خبر: 30487

آشنایی نوجوانان با قیام سیدالشهدا (ع) در «تن های تنها»

«تن های تنها» به تهیه‌کنندگی اصغر مهدی ابهری از پنجشنبه 23 مهر ساعت 18 برای نوجوانان روی آنتن شبکه دو می‌رود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، برنامه ترکیبی «تن های تنها» با اجرای سید جواد هاشمی، نجم الدین شریعتی، ناصر کاظمی، هوتن شاعری، محمدحسین بلوکات و سید حسین متولیان کاری از گروه کودک و نوجوان است که به مناسبت ماه محرم از شبکه دو پخش می‌شود.
این ویژه‌ برنامه با تدارک آیتم‌های «دو رکعت عشق»، «روایت عاشقی»، «یاران»، «سفرنامه ابر»، «رساله عشق»، «عکس عاشورا»، «دشت گریان» و پخش نماهنگ‌های مرتبط می‌کوشد مخاطبان خود را با مفاهیم صحیح و عمیق قیام سیدالشهدا (ع) آشنا کند.
«روایت عاشقی» تن های تنها، نمایشی تک‌نفره و تعزیه گونه است که سعی در شبیه‌سازی شخصیت‌ها و وقایع کربلا دارد؛ «یاران» نیز به معرفی اصحاب امام حسین علیه‌السلام در صحرای کربلا می‌پردازد.
این برنامه در قالب بخش «سفرنامه» به روایت ماجرای کربلا از زبان حضرت علی‌اصغر (ع) پرداخته و در بخش «عکس عاشورا» برگزیده‌ای از عکس‌های دهه محرم را با حضور نوجوانان به نمایش می‌گذارد.
خوانش اشعار برگزیده عاشورایی و معرفی شعرای آئینی، پخش نوحه‌سرایی و سینه‌زنی نوجوانان در تکایا، مقتل خوانی و معرفی شهدای نوجوان جنگ تحمیلی از دیگر بخش‌های این برنامه مناسبتی را تشکیل می‌دهند.
این برنامه در ایام محرم هر روز از ساعت 18 پخش می شود و از دیگر عوامل آن می‌توان به سید حسین متولیان سرپرست نویسندگان، علی مختار زاده طراح و کارگردان و علی محسن سجادی مدیر تولید اشاره کرد. 
گالری
ارسال نظر
captcha