1394/12/9 |
13:15 |
شناسه خبر: 30588

«طبیعت 360 درجه» بررسی می کند: هنرهای بومی و نقش آنها در تقویت و حفظ محیط زیست

تنوع بخشی به اقتصاد و بالا بردن شاخص های توسعه ی انسانی با توجه به حفظ محیط زیست از دغدغه هایی است که جهان امروز با آن روبرو است، از این رو برنامه «طبیعت 360 درجه» برنامه یکشنبه 9 اسفندماه خود را با ه

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، مهمانان این برنامه «طبیعت 360 درجه» یک فعال حوزه هنر و طبیعت و یک کارشناس منابع طبیعی است که پروژه «ترسیب کربن» را مدیریت می کند. پروژه ترسیب کربن که در خصوص مسائل مربوط به منابع طبیعی، جذب کربن، توسعه فضای سبز و حفظ منابع طبیعی است به عنوان یک حلقه از زنجیره توسعه بوده که می‌توان از آن به عنوان یک پروژه توسعه روستایی نام برد. این طرح در سال 1384 به عنوان یکی از موفق‌ترین پروژه‌های بین‌المللی شناخته شد.

شناخته شدن هنرهای بومی هر منطقه و نمایاندن ارزش آنها بدون اینکه به طبیعت ضربه و لطمه ای وارد شود، از جمله ماموریت هایی است که فعالان محیط زیست در صدد انجام هستند. به گونه ای که  محیط زیست ضمن رونق اقتصادی منطقه، آسیب ندیده و به حفظ هنرهای بومی یک منطقه نیز کمک کرده باشد. همچنین در این برنامه ادامه گزارش های سه گانه تالاب میقان پی گرفته می شود.

برنامه «طبیعت360 درجه» کاریست از گروه نهادهای اجتماعی که با تهیه کنندگی و اجرای پرهام دیباج یکشنبه ها ساعت 23:30 از شبکه دو پخش می شود.

 

 

 

ارسال نظر
captcha
نظرسنجی