1395/1/22 |
10:55 |
شناسه خبر: 30928

نگاه شبکه دو به دنیای خیالی کودکان با مجموعه «اون یکی ها»

مجموعه نمایشی «اون یکی ها» برای گروه سنی 6 تا 12 سال در گروه کودک و نوجوان شبکه دو در حال تولید است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، این برنامه که با هدف مصرف صحیح آب تولید می شود، آموزش استفاده بهینه از منابع آبی، مدیریت صحیح آن در شرایط بحرانی و حفظ این نعمت الهی را به صورت غیر مستقیم و به شیوه ای ملموس برای کودکان در نظر دارد.

«اون یکی ها» داستانی است از دو سرزمین متفاوت؛ یکی واقعی و ملموس، دیگری فانتزی و خیال انگیز. یک خانواده از شهر به مزرعه ای نقل مکان می کنند تا از آلودگی هوا نجات پیدا کنند. در آنجا با افتادن یک سبد در حیاط خانه زمینه ورود شخصیت های فانتزی به داستان فراهم می شود و اینگونه «اون یکی ها» با اتفاقاتی خاص پای شان به سرزمین قصه ها باز می شود تا اهمیت نعمت الهی «آب» برای کودکان به تصویر کشیده شود.

بر این اساس گروه برنامه ساز مجموعه «اون یکی ها» در صدد است تا با توجه به جذابیت های داستانی و نمایشی، کودکان را با مقوله ذخایر آبی و ارزش های پیرامون مایه حیات آشنا کند. افزون بر این در تمامی قصه ها راجع به ارزش های انسانی، روش های حل مساله، مهارت های زندگی، اجتماعی و ... در قالب نمایش هایی بسیار ساده و فانتزی و در حد ادراک کودکان مطالبی گفته و در دوربین برنامه ضبط شده است. در این مجموعه تلویزیونی از حضور عروسک ها در کنار بازیگران استفاده می شود.

ایده اولیه این مجموعه در اتاق فکری متشکل از کارشناسان حوزه کودک و خانواده شکل گرفته است. دکور این برنامه نیز در فضایی 500 متری ساخته شده و طراحی آن به گونه ای انجام گرفته که بتواند برای جمعیت مخاطب این برنامه جذابیت ایجاد کند.  

‌ گفتنی است مجموعه «اون یکی ها» به تهیه کنندگی لیلا مردانیان و کارگردانی علی مختارزاده در شبکه دو حال تولید است. مردانیان پیش از این مجموعه های نمایشی مختلفی چون «کودک من»، ویژه برنامه کودکِ تحویل سال 1389، برنامه کاربردی «اتل متل تماشا»؛  مجموعه ای که به عنوان  برنامه کودک استاندارد در رسانه شناخته شد و ... را تهیه کرده است.

گالری
ارسال نظر
captcha