1395/1/31 |
19:42 |
شناسه خبر: 30974

ایسنا: مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو اعلام کرد دو خبر جدید در حوزه ساخت سریال‌های تلویزیونی

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما به اعمال دو رویکرد جدید در حوزه‌ی ساخت مجموعه‌های نمایشی اشاره کرد و در این خصوص تاکید تلویزیون مبنی بر «تولید سریال‌های مناسبتی در فضای آرام و در فرصت مناسب» و...

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما به اعمال دو رویکرد جدید در حوزه‌ی ساخت مجموعه‌های نمایشی اشاره کرد و در این خصوص تاکید تلویزیون مبنی بر «تولید سریال‌های مناسبتی در فضای آرام و در فرصت مناسب» و همچنین «گرایش به سمت تولید سریال‌های کمدی» را یادآور شد.

 

مسعود صباح در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا ابتدا درباره‌ی برنامه‌ریزی‌هایی که برای نوروز و ماه رمضان سال 96 در حوزه سریال‌سازی انجام شده است، توضیح داد: با توجه به هماهنگی‌های خوب گروه فیلم و سریال با امور نمایشی سیما و جلسات هفتگی که شخص رییس صداوسیما هم در آن حضور دارند، برنامه‌ریزی‌های دقیقی انجام شده که ما از الان به نوروز و ماه رمضان 96 فکر کنیم؛ البته این برنامه‌ریزی‌ها فعلا در حد گفت‌وگو و سفارش متن‌هاست؛ به عنوان مثال ما مجموعه «زعفرانی» را تابستان سال گذشته سفارش داده بودیم که خداراشکر این مجموعه هم نوروز امسال خوب دیده شد. این برنامه‌ریزی‌ها باعث می‌شود که ما کارهایمان را بدون استرس جلو ببریم. شبکه‌های دیگر هم در حال هماهنگی و برنامه‌ریزی هستند تا این سیاست در همه شبکه‌ها جا بیفتد.

وی در همین زمینه با بیان اینکه رییس سازمان صداوسیما بر حمایت هر چه بیشتر از مجموعه‌های مناسبتی تأکید دارد، خاطرنشان کرد: از این پس قرار است سریال‌های تلویزیون به ویژه سریال‌های مناسبتی در یک شرایط برنامه‌ریزی شده و در آرامش کامل ساخته شود تا زمان کم روی کیفیت تأثیر نگذارد. به نظرم این بهترین شیوه‌ای است که می‌توانیم در بخش سریال‌سازی از آن استفاده کنیم تا کیفیت مطلوب‌تری هم از کارهایمان داشته باشیم. البته این سیاست از قبل هم در کارها حاکم شده اما گاهی شرایطی پیش می‌آید که ممکن است برنامه‌ها را ناهماهنگ کند. جلسه‌ای که اخیرا با رییس سازمان صداوسیما داشتیم ایشان تأکید فراوانی در جهت حمایت مجموعه‌های مناسبتی داشتند و علیرغم وضعیت مالی سازمان صداوسیما و مضیقه بودجه‌ای که تلویزیون با آن روبرو است، واقعا معاونت سیما و رییس سازمان با تمام این مشکلات از کارهای نوروز و رمضان حمایت کرده است.

 

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو در ادامه از اعمال یک سیاست جدید در سازمان صداوسیما و در میان همه شبکه‌ها خبر داد و گفت: یک کار خوب دیگر که در شبکه‌های سیما اتفاق می‌افتد و در حال انجام است این است که رویکرد شبکه‌ها به سریال‌های کمدی که از لحاظ تولیدی زودبازده‌تر هستند خواهد رفت؛ یعنی تولید سریال‌هایی که نسبت به سریال‌های دیگر از لحاظ زمانی، اجرا و بودجه کم هزینه‌تر باشند اما بازدهی آن‌ها بیشتر از تولیدات دیگر باشد. این طرح در مرحله‌ی گفت‌وگو و سفارش است و اگر همه شبکه‌ها بتوانند چنین مجموعه‌هایی را تولید کنند، می‌تواند کمک خوبی باشد و حتی ممکن است این کارها به شکل فصلی اتفاق بیفتد. این اتفاق خوب است اما به شرطی که قصه‌های خوبی داشته باشیم؛ بنابراین این یک سیاست جدید در سازمان صداوسیما در حوزه سریال‌سازی است.

 

صباح همچنین درباره سریال «برادر» که اکنون در حال ساخت است و از گزینه‌های اصلی پخش در ماه رمضان است، توضیحاتی را ارائه داد.

وی گفت: مجموعه «برادر» به کارگردانی جواد افشار و تهیه‌کنندگی نعمت‌الله چگینی در حال آماده‌سازی است. این مجموعه امسال با یک برنامه‌ریزی دقیق‌تر در جهت دوری از استرس رساندن به پخش با حمایت سازمان صداوسیما و شخص رییس سازمان محقق شده است و ما برای اولین بار همزمان با ساخت سریال نوروزی، سریال ماه رمضان‌مان را هم شروع کرده‌ایم. قصه «برادر» از آغاز ماه مبارک رمضان شروع می‌شود و تا عید سعید فطر روایت خواهد شد. همان‌طور که پیش‌تر اعلام شده این مجموعه در شب‌های قدر هم پخش خواهد شد. اکنون همزمان تدوین این مجموعه در حال انجام است و فردین خلعتبری مشغول ساخت موسیقی این مجموعه است؛ ضمن اینکه به زودی خواننده تیتراژ سریال «برادر»‌ مشخص می‌شود. تاکنون هم 30 درصد از کل تصویربرداری این مجموعه انجام شده است.

 

مدیر گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما در پایان گفت‌وگوی خود درباره کلید خوردن مجموعه‌های جدیدی که برای نیمه دوم سال 95 در نظر گرفته شده‌اند، اظهار کرد: ما برای پاییز و زمستان دو مجموعه خانوادگی در نظر گرفته‌ایم. مراحل نگارش فیلمنامه‌ و بازنویسی‌ این دو مجموعه که «یکتا» و «آرام می‌گیریم» نام دارند، انجام شده است و تیم تولید از نیمه اردیبهشت‌ ماه وارد مرحله تصویربرداری می‌شوند. سریال «یکتا» به کارگردانی شهرام شاه‌حسینی و تهیه‌کنندگی بهروز مفید در مرحله پیش تولید، انتخاب بازیگر و انتخاب لوکیشن است. این مجموعه جزو کارهای پربازیگر و پرلوکیشنی است که مرحله پیش تولیدش با دقت و وسواس انجام می‌شود. «یکتا» با موضوعات متنوع در ژانر ملودرام خانوادگی در 26 قسمت ساخته خواهد شد. همچنین سریال «آرام می‌گیریم» که به شکل مشارکتی با انجمن سینمای دفاع مقدس ساخته خواهد شد، به تهیه‌کنندگی فرهاد گلی و کارگردانی روح‌الله سهرابی ساخته می‌شود. بازنویسی‌ متن این مجموعه هم انجام شده ولی همچنان در مرحله‌ی نگارش است. «آرام می‌گیریم» در 42 قسمت در لوکیشن‌های تهران، خوزستان و باغ‌های اطراف شهرستان ساوه تصویربرداری می‌شود. این مجموعه هم جزو کارهای پربازیگر و پرلوکیشن است که تاکنون حضور بازیگرانی چون ثریا قاسمی، لعیا زنگنه، فرهاد قائمیان، هوشنگ توکلی، میرطاهر مظلومی، علی اوسیوند، تینا آخوندتبار و پرویز فلاحی‌پور در آن قطعی شده است اما از آنجا که این مجموعه جزو کارهایی است که شخصیت‌های زیادی دارد، تعدادی از بازیگران به‌زودی به این مجموعه اضافه خواهند شد. بحث امنیت جامعه موضوع محوری سریال «آرام بگیریم» است.

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی