1395/2/2 |
08:00 |
شناسه خبر: 30978

روایت «غیر محرمانه» از فرهنگ کار جمعی در جامعه ایرانی

"غیرمحرمانه"، در برنامه این هفته خود با حضور کارشناسان مختلف به سراغ موضوع "فرهنگ کار جمعی" رفته و از ابعاد مختلف به این مساله پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، برنامه این هفته «غیرمحرمانه» در نظر دارد تا با نگاهی متفاوت به چگونگی گرایش جامعه ایرانی به سمت جمع گرایی، داشتن یا نداشتن روحیه کار جمعی و عوامل موثر بر این مساله بپردازد. 

اتاق فکر این برنامه، پنجشنبه 2 اردیبهشت با حضور دکتر بنیانیان عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و حسین باهر کارشناس علوم رفتاری، تشکیل می شود. جمع یاد شده در این اتاق را محمود احمدی افزادی؛ مجری- کارشناس و نرگس سادات آصفا پژوهشگر برنامه همراهی می کنند. در این برنامه دکتر حسین باهر به داشتن روحیه متکی بر فردگرایی در جامعه ایرانی معتقد است اما دکتر بنیانیان اعتقاد دارند گرایش به انجام کار جمعی در افراد وجود دارد اما نهادهای مختلف به صورتی عمل کرده اند که به مرور زمان این ویژگی در جامعه ایرانی تقلیل پیدا کرده است. 

در مناظره جمعه 3 اردیبهشت ماه نیز دکتر شکوه نوابی نژاد چهره ماندگار سال 87 و دکتر فیروز رازنهان مدرس مدیریت، مهمان این برنامه هستند. در این مناظره عنوان می شود که فرهنگ کار جمعی وجود دارد اما این خصیصه توسط برخی سازمان ها مثل آموزش و پرورش و ... تقویت نشده است. در این برنامه پیرامون  عواملی که باعث می شود ما فردگرا یا جمع گرا باشیم، موانع، آسیب ها و مزایای فرهنگ کار جمعی و ... بحث و تبادل نظر می شود.

مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی، اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاری از گروه امور اجتماعی است که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن خواهد رفت و بازپخش آن جمعه و شنبه ساعت 13 خواهد بود.

 

گالری
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی