1395/2/6 |
11:35 |
شناسه خبر: 30996

سینمایی "با تو آموختم 1"

پنجشنبه 1395/02/09 ساعت: 23

خلاصه فیلم:

ماریا دختری است که پس از اتمام تحصیلات دبیرستان تصمیم دارد وارد دانشکده پزشکی و جراحی شود. او اولین زنی است که در ایتالیا وارد این دانشکده می‏شود. نمره آزمون ورودی او خوب است لذا رییس دانشکده نمی‏تواند از پذیرش او سر باز زند. ورود او به دانشکده همان طور که پدر ماریا پیش‏بینی می‏کرد مشکلاتی به همراه دارد؛ چرا که کسی به او به عنوان یک دانشجو توجهی نمی‏کند؛ او را مسخره می‏کنند و... . اما ماریا همچنان مصمم و استوار است. ماریا اهداف کلانی نیز در سر دارد. او دغدغه انسانیت را دارد و از اینکه در اتاق تشریح با جسد یک انسان آن‏گونه برخورد می‏کنند ناراحت است. او نمی‏تواند تبعیضات اجتماعی را بپذیرد. او تصمیم دارد تا علم و اخلاق و انسانیت را با یکدیگر پیوند دهد.
ماریا در هنگام یک تحقیق به صورت اتفاقی با یکی از اساتید خود به نام دکتر «مونتسانو» آشنا می‏شود. عقاید ماریا، پشتکار و هوش و نبوغ او، دکتر مونتسانو را شگفت‏زده می‏کند و این عامل باعث می‏شود که دکتر جوزف مونتسانو از ماریا خواستگاری کند و با هم ازدواج کنند. اما مادر دکتر مونتسانو که زنی سخت‏گیر، حسود و مقرراتی است از اینکه پسرش ازدواج کرده ناراحت است؛ چرا که او برای پسرش دختر دیگری را در نظر داشته است و این عامل باعث می‏شود که علیه ماریا توطئه بچیند و جوزف را مجبور کند که از ماریا جدا شود.
ماریا حامله است. او سرد شدن جوزف در زندگیشان را می‏بیند اما نمی‏تواند علت آن را بفهمد. مادر جوزف با تشویق او به پذیرفتن سرپرستی بچه، او را در برابر ماریا قرار می دهد. در نهایت جوزف با جسارت تمام، پیشنهاد مادر خود را به ماریا می‏گوید و از او جدا می‏شود. او همان طور که گفته بود سرپرستی فرزندشان «ماریو» را می‏پذیرد.
ماریا از اینکه فرزندش در کنارش نیست ناراحت است؛ او علاوه بر این فهمیده است که ماریو در زندگی جدید جوزف جایگاهی ندارد و جوزف می‏خواهد او را به فرزندخواندگی بدهد. این عاملی می‏شود تا خودش اقدام کند و سرپرستی ماریو را برعهده گیرد اما پیش از او جوزف، ماریو را به خانواده‏ای می‏سپرد و کار از دست ماریا خارج می‏شود. ماریو اکنون به جبهه جنگ جوزف و ماریا تبدیل شده است.
ماریا از ابتدای دانشجویی‏اش با پشتکار و تلاش فراوان به دانشجویی نمونه و موفق که باعث افتخار دانشکده است تبدیل شده. او با همراهی همسرش جوزف روش‏های جدیدی را در آموزش کودکان عقب‏مانده ابداع می‏کند به طوری که همه این کودکان می‏توانند خواندن و نوشتن را بیاموزند و در امتحان ورودی به دبستان قبول شوند. این موفقیت‏های ماریا، نام او را در سراسر مجامع علمی و ایتالیا شهره می‏کند؛ اما او دشمنان زیادی نیز دارد. پس از جدایی از جوزف و شکست در پذیرش سرپرستی فرزندش، ماریا تصمیم می‏گیرد که آن قدر مهم شود که به راحتی بتواند فرزندش را برگرداند

 

اطلاعات تکمیلی:

نام فیلم (لاتین): Maria Montessori: una vita per i bambini

کارگردان: جیانلوکا ماریو تاوارلّی

تهیه کننده: کامیلا نِسبیت

بازیگران اصلی: پائولا کورتلسّی، ماسیمّو پوگیو، جیانمارکو توگنازی

سال تولید: 2007

کشور سازنده: ایتالیا

مدت (دقیقه): 80:00

 

ارسال نظر
captcha