1395/2/12 |
14:27 |
شناسه خبر: 31036

بزرگداشت درسی که با جان داده شد در برنامه «زنده باد زندگی»

به مناسبت روز معلم برنامه «زنده باد زندگی» دوشنبه 13 اردیبهشت از حضور یک معلم مستندساز در استودیوی خود بهره می برد، ضمن اینکه این برنامه...

به مناسبت روز معلم برنامه «زنده باد زندگی» دوشنبه 13 اردیبهشت از حضور یک معلم مستندساز در استودیوی خود بهره می برد، ضمن اینکه این برنامه 12 اردیبهشت نیز  یاد و خاطره ایثار معلمی را گرامی داشت که در آخرین تصویر زندگی خود درس بزرگی از ایثار به شاگردانش آموخت.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، برنامه زنده باد زندگی مقارن با ایام بزرگداشت مقام معلم ضمن تجلیل از آموزگاران این سرزمین دوشنبه به گپ و گفت با یک معلم مستندساز می پردازد. یکی از متفاوت ترین گفتگوهای این برنامه نیز در روز 12 اردیبهشت با  همسر «حمیدرضا گنگوزهی»؛ معلم شهید و فداکار خاشی اتفاق افتاد.

در این برنامه که خانواده شهید «گنگوزهی» و عبدالرئوف شهنوازی؛ معلم فداکار و مهندس مهدی نوید ادهم دبیرکل شورای عالی فرهنگی دعوت شده بودند، دریچه های تازه ای از سیمای این آموزگار ایثارگر به روی بینندگان باز شد که علاقمندان برای دیدن این برنامه می توانند ساعت 20 دقیقه بامداد تماشاگر شبکه دو باشند.

در پی حادثه تلخی که در روستای نوک جو از توابع دهستان روتک شهرستان خاش به سبب فرو ریختن دیوار نم کشیده یکی از منازل اطراف مدرسه در اوایل سال جاری رخ داد، یکی از معلمان به نام حمیدرضا گنگوزهی برای نجات جان دانش آموزانش جان باخت و عبدالرئوف شهنوازی معلم فداکار دیگر با ضایعه ای در پای خود مواجه شد.

گفته می شود برای زنده نگه داشتن یاد این معلم شهید ، قرار است قصه این فداکاری به داستان های کتاب درسی دانش آموزان راه پیدا کند.

«زنده باد زندگی» با تهیه کنندگی و اجرای محمدجعفر خسروی، کاری است ازگروه نهادهای اجتماعی که روزهای شنبه تا سه شنبه ساعت  10:30روی آنتن شبکه دو می رود و بازپخش آن ساعت 2۰ دقیقه بامداد روز بعد خواهد بود.

 

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی