1395/2/14 |
18:00 |
شناسه خبر: 31051

«نمادو به روایت مرزبانان و مرزنشینان»؛ عرض ارادتی به وسعت ایران اسلامی

 
 
 
 
«نمادو به روایت مرزبانان و مرزنشینان» عنوان مستندی است که سه شنبه 14 اردیبهشت بعد از گفتگوی ویژه خبری ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش می شود و به روایت قلب هایی می پردازد که برای وطن می تپند. 
به گزارش روابط عمومی شبکه دو، ایران اسلامی به لحاظ موقعیت استراتژیکی که در منطقه دارد تامین امنیت را در تعامل مرزبانی با مرزنشینان می داند. به عبارت دیگر مرزبانی نه تنها در تقابل با مرزنشینان نبوده بلکه زمینه ارتباط همدلانه مرزنشینان را نیز فراهم کرده است.
 
در این راستا دوربین گروه برنامه ساز «نمادو» به مرز ایران و افغانستان سفر کرده تا با تهیه مستند گزارشی تحت عنوان «نمادو به روایت مرزبانان و مرزنشینان» از امنیتی بگوید که با جان فشانی های مرزبانان غیور و مرزنشینان صبور بدست آمده است.
 
احساس امنیت در یک جامعه به عنوان موهبتی الهی در گرو اهمیت و توجه به مرزها و مناطق مرزی به وجود می آید. امنیت پایدار در هر کشوری نه تنها بر مقبولیت آن نظام می افزاید بلکه تضمین کننده حیات سیاسی و اجتماعی آن کشور است،امر مهمی که بدون مشارکت مردم هرگز محقق نمی شود.
 
گفتنی است این مستند در ادامه سلسله برنامه های نمادو در روستای ماککی استان سیستان و بلوچستان تولید شده و امشب بعد از گفت و گوی ویژه خبری از شبکه دو پخش می شود.
 
برنامه «نمادو» کاریست از گروه نهادهای اجتماعی شبکه دو به تهیه کنندگی هادی خدادی که شنبه تا چهارشنبه ساعت 12:45 و هر روز هفته پس از گفتگوی ویژه خبری به روی آنتن می رود.
 
 
ارسال نظر
captcha