1395/2/29 |
18:10 |
شناسه خبر: 31087

آسیب شناسی نظام آموزشی کودکان استثنایی در برنامه «غیرمحرمانه»

برنامه «غیرمحرمانه» در برنامه این هفته خود به سراغ دغدغه قشر ویژه ای از جامعه رفته و مشکلات و موانع پیش روی آموزش و پرورش کودکان استثنایی را از دیدگاه مسئولان امر و کارشناسان مرتبط بررسی کرده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، در برنامه اتاق فکر «غیر محرمانه» که پنجشنبه 30 اردیبهشت از شبکه دو سیما پخش می شود علی همت محمود نژاد؛ عضو هیات مدیره انجمن حمایت از معلولین، حسین نحوی نژاد؛ معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور، محسن غفوریان؛ معاون برنامه ریزی آموزشی و توانبخشی سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور به همراه دکتر محمود احمدی افزادی مجری- کارشناس و نرگس سادات اصفا پژوهشگر برنامه حضور دارند.

مهمترین مباحثی که در این برنامه مورد توجه قرار گرفت قوانین آموزش کودکان استثنایی، ضرورت آموزش تلفیقی یا فراگیر، شرایط ویژه این دسته از کودکان در بحث آموزش و پرورش همچنین آمارهای موجود و گاه متناقض در خصوص این قشر از جامعه بود. در این برنامه یک طرف بحث بر این اعتقاد بود که کودکانِ دارای نیازهای ویژه، از لحاظ آموزشی جدا ولی از لحاظ تربیتی با سایر دانش آموزان تفاوتی در نحوه آموزش ندارند. همچینین سوالی مطرح شد با این مضمون که  چرا در بین خانواده ها هنوز فرهنگ تحصیل دانش آموزان استثنایی در کنار سایر دانش آموزان وجود ندارد؟

در برنامه روز جمعه 31 اردیبهشت نیز  مجید قدمی، معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان آموزش و پرورش کودکان استثنایی، احمد به پژوه ، استاد دانشگاه و روانشناس و علی همت محمود نژاد عضو هیات مدیره انجمن حمایت از معلولین سه ضلع این مناظره را تشکیل می دهند.
در شب اصلی مناظره به مشکلات کنونی این قشر از جامعه پرداخته شده و راهکارهایی برای مهیا کردن شرایط آموزشی متناسب و بهینه بررسی می شود.

گفتنی است تا کنون موضوعات مختلف اجتماعی همچون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، گردشگری در ایران؛ فرصت ها و تهدیدها، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در ایران، تعاملات ارباب رجوع و کارگزار، فرهنگ کار جمعی در ایران، روشن کردن چند سویه واقعیت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن،ناشکیبایی و دلایل افزایش آن، حمایت از تولید ملی چرا و چگونه؟ و ... در برنامه «غیرمحرمانه» مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است. 

مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاریست از گروه امور اجتماعی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن جمعه ساعت 15:30و دوشنبه ساعت 13 خواهد بود.

 

 

گالری
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی