1395/3/5 |
18:00 |
شناسه خبر: 31112

چالش های سرمایه گذاری در ایران زیر ذره بین غیرمحرمانه

برنامه «غیرمحرمانه» در برنامه این هفته خود به سراغ چالش های سرمایه گذاری داخلی و خارجی در ایران رفته و با حضور مردم و کارشناسان به تحلیل مساله فوق می پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، در برنامه اتاق فکر «غیر محرمانه» که پنجشنبه 6 خرداد  از شبکه دو سیما پخش می شودجمشید عدالتیان عضو اتاق بازرگانی ایران و استاد دانشگاه، مصطفی صفاری کارشناس اقتصاد کلان و بازار سرمایه و مسعود دانشمند دبیرکل خانه اقتصاد و عضو سابق هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران حضور دارند.

نگاهی به دلایل کم بودن سرمایه گذاری مولد، تاثیر حمایت های قانونی بر سرمایه گذاری خارجی، بررسی راه های ترغیب سرمایه گذاران خارجی به سرمایه گذاری در ایران، میزان رقابت پذیری و شفافیت اداری و تاثیر آن در سرمایه گذاری، نقش سیستم و نظام بانکی در سرمایه گذاری، نسبت ایجاد فضای کسب و کار مناسب و میزان سرمایه گذاری از موضوعات طرح شده در این برنامه است.

در مناظره روز جمعه 7 خردادماه نیز مرتضی الله داد، معاون اقتصادی اتاق بازرگانی، صنایع و کشاورزی ایران، وحید شقاقی از کمیسیون نظارت دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام و غلامرضا کاتب، سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس سه ضلع این مناظره را تشکیل می دهند.

در این برنامه موانع موجود بر سر راه سرمایه گذاری داخلی و خارجی مورد بررسی قرار گرفته و موانع قانونی، بانکی و مالی به عنوان چالش های اساسی در این حوزه واکاوی می شوند. همچنین تاثیر رونق سرمایه گذاری داخلی بر جلب اعتماد سرمایه گذار خارجی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

گفتنی است تاکنون موضوعات مختلف اجتماعی همچون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، گردشگری در ایران؛ فرصت ها و تهدیدها، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در ایران، تعاملات ارباب رجوع و کارگزار، فرهنگ کار جمعی در ایران، روشن کردن چندسویه واقعیت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، ناشکیبایی و دلایل افزایش آن، حمایت از تولید ملی چرا و چگونه؟ آسیب شناسی نظام آموزشی کودکان استثنایی و ... در برنامه «غیرمحرمانه» مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است. 

مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاریست از گروه امور اجتماعی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن جمعه ساعت 15و دوشنبه ساعت 13:15 خواهد بود.

گالری
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی