1395/3/13 |
08:00 |
شناسه خبر: 31140

وضعیت تولید علم در ایران از منظر غیرمحرمانه

برنامه «غیرمحرمانه» در برنامه این هفته خود به سراغ وضعیت تولید علم در ایران رفته و با حضور مردم و کارشناسان به تحلیل مساله فوق می پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، در برنامه اتاق فکر غیرمحرمانه که پنجشنبه 13 خرداد از شبکه دو پخش می شود سید فرهنگ فصیحی؛ دبیر کمیسیون هماهنگی شورای عالی علوم ، تحقیقات و فناوری، علی عبدالعالی؛ عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت، حسین علیان عطاآبادی؛ مدیر مرکز توسعه ی آموزش های نوین ایران و محمد صادق صارمی کارشناس دفتر سیاستگذاری معاونت علمی و فناوری حضور خواهند داشت.

واکاوی نسبت رشد علمی با رشد مقاله نویسی، میزان مساله یابی در تحقیقات ضمن تحصیل یا مقاله نویسی صرف و بررسی فراگیری علوم مفید و کاربردی و یا صرفا آموختن علوم محض از موضوعات طرح شده در این برنامه است.

در مناظره روز جمعه 14 خرداد نیز مهدی الیاسی؛ معاون سیاستگذاری و ارزیابی راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری، حسن ظهور، چهره ماندگار و عضو پیوسته فرهنگستان علوم و علی عبدالعالی: عضو هییت علمی دانشگاه علم و صنعت سه ضلع این مناظره را تشکیل می دهند.

مناظره نیز با محوریت مباحث مطرح شده در اتاق فکر ادامه پیدا خواهد کرد. این برنامه با حضور کارشناسان و افراد حاضر در استودیو به ساماندهی ظرفیت های تولید علم در کشور و چگونگی نیازسنجی برای ایجاد رشته های جدید دانشگاهی خواهد پرداخت.

گفتنی است تا کنون موضوعات مختلف اجتماعی همچون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، گردشگری در ایران؛ فرصت ها و تهدیدها، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در کشور، تعاملات ارباب رجوع و کارگزار، فرهنگ کار جمعی در ایران، روشن کردن چندسویه واقعیت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، ناشکیبایی و دلایل افزایش آن در جامعه، حمایت از تولید ملی چرا و چگونه؟ آسیب شناسی نظام آموزشی کودکان استثنایی، بررسی چالش های سرمایه گذاری در ایران و ... در برنامه «غیرمحرمانه» مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفته است. 

مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاریست از گروه امور اجتماعی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن جمعه ساعت 15و دوشنبه ساعت 13:15 خواهد بود.

پخش این برنامه پس از ماه مبارک رمضان ادامه می یابد.

 

 

گالری
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی