1395/3/12 |
21:30 |
شناسه خبر: 31144

ویژه برنامه شبکه دو به مناسبت 14 و 15 خرداد؛ بررسی تاثیر انقلاب اسلامی بر ادبیات سیاسی جهان در«جانب عشق»

«جانب عشق» عنوان ویژه برنامه شبکه دو سیما به مناسبت ارتحال امام خمینی(ره) و قیام پانزده خرداد است که به بررسی و شناخت میراث انقلابی امام خمینی (ره) و آینده آن می پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، این ویژه برنامه با اجرای کوروش علیانی و علی درستکار در روز 14 و 15 خرداد ساعت 16 با تمرکز بر شناخت میراث انقلابی و معنوی رهبرکبیر انقلاب اسلامی و تحولات ایجاد شده پس از انقلاب در ابعاد مختلف به ماحصل این تغییرات در ادبیات سیاسی ایران و جهان می پردازد. گفت و گو در خصوص مدل تاثیرگذاری امام بر اندیشه توده های جامعه و توجه به ملازمت سلوک سیاسی و عرفانی ایشان از جمله موضوعات مطرح شده در برنامه است.

همچنین نگاه این برنامه با توجه به نقش امام خمینی (ره) در معماری بنای انقلاب اسلامی، معطوف به آینده انقلاب است و به این مساله می پردازد که ارزش های انقلاب برای نسلی که امام را ندیده اند و در آستانه 30 سالگی قرار دارند، چه معنایی می تواند داشته باشد و ادامه این مسیر به چه صورتی خواهد بود. جانب عشق با حضور کارشناسان وجوانان نخبه دهه 50 و 60 به موضوع امام (ره) و آینده انقلاب می پردازد و آن را از دیدگاه های مختلف مورد بررسی قرار می دهد.

گفتنی است جانب عشق در طول برنامه علاوه بر پخش بخش هایی مستند از زندگی امام خمینی (ره) و سخنان ایشان از گفت و گو با آیت ا... امامی کاشانی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه موقت تهران، امیر دریادار حبیب ا... سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش ، آیت ا... هادوی تهرانی عضو شورای عالی مجمع جهانی اهل‌بیت(ع) ، دو تن از شاگردان حضرت امام (ره)؛ آیت ا... سجادی عضو خبرگان رهبری و حجت الاسلام رضوی کشمیری و چند تن از اساتید دانشگاهی بهره می برد.

بهره گیری از مستندهای ویژه و گفت و گو با رسول صدرعاملی، سعید رضا عاملی، دکتر رضوان، محمد رستگار و برخی دیگر از نویسندگان و صاحبنظران فرهنگی از دیگر بخش های برنامه «جانب عشق» خواهد بود.

ویژه برنامه «جانب عشق» کاریست از گروه نهادهای اجتماعی به تهیه کنندگی مجید احسانی نیک؛  بازپخش این برنامه همان روز ساعت 22:50 می باشد.

 

گالری
ارسال نظر
captcha