1395/3/19 |
18:07 |
شناسه خبر: 31168

باشگاه خبرنگاران جوان؛‌ تهیه‌کننده برنامه تلویزیونی: «از لاک جیغ تا خدا» روایت تحول زندگی‌ام است

برنامه «از لاک جیغ تا خدا» روایت تحول زندگی من و افرادی است که می تواند گره گشای زندگی دیگر مردم کشورم باشد.

هاشم تفکری بافقی تهیه‌کننده برنامه «از لاک جیغ تا خدا» محصول شبکه دو سیما در گفتگو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: برنامه تلویزیونی «از لاک جیغ تا خدا» به نوعی روایتگر زندگی خودم و تحولی که در من ایجاد شد است. زمان هایی را در زندگی تجربه کردم که به هیچ چیزی اعتقاد نداشتم و با قرار گرفتن در مسیری تحولی در من ایجاد شد که به طور کل رویکرد زندگی‌ام تغییر کرد و همین تحول زمینه‌ای برای ساخت برنامه‌ای با این موضوع شد. 

وی ادامه داد:  فیلمسازان مذهبی نگاه‌های مختلفی در جهت ساخت دارند افرادی که مذهبی‌اند و افرادی که تنها برنامه مذهبی می‌سازند که اصولا دسته دوم به دلیل اینکه با حال و هوای کار ارتباط برقرار نمی‌کنند، توانایی انتقال آن را به مخاطب ندارند و اثرشان با برخورد خوبی مواجه نمی‌شود. برنامه «از لاک جیغ تا خدا» حرف دل خودم بود و به همین خاطر به خوبی توانست به دل مردم بشیند.  


وی در خصوص یافتن سوژه‌های این برنامه اظهار داشت: زمانی در دوره تحصیلم مسؤل بسیج دانشگاهی بودم و فضای آنجا را به قدری برای دانشجویان ملموس کرده بودم که از هر تیپ و شخصیتی در آن حضور می‌یافت و همین امر باعث شد تا روی برخی از تفکرات و حجاب پسران و دختران اثر مثبتی بگذارد و این زمینه‌ای شد برای شکل گیری برنامه و سوژه هایی از دل دانشگاه که دوست داشتند، دیگران را هم در تحولشان شریک کنند و بعد از اینکه این برنامه‌ها به دل مردم نشست دیگر این سوژه بود که به سمت ما می آمد.

وی در ادامه درخصوص تولید این برنامه در ماه مبارک رمضان بیان کرد : موضوع اصلی این برنامه که ثابت است و ما تنها در تیتراژ و موسیقی آن تغییراتی صورت دادیم. قصه هایی را روایت می کنیم درباره  تحولات زوجین و افرادی که از سوی خانواده‌شان وارد مسیر درستی شدند و این‌ها سوژه های بکری بود که برای پخش در ماه مبارک رمضان در نظر گرفتیم. 

وی در پایان به برنامه «کدبانو» که از شبکه افق پخش می‌شود، اشاره کرد و گفت: برنامه «کدبانو» مختص مادران شهداست که غذای مورد علاقه فرزندشان را می‌پزند و از خاطرات شهیدشان صحبت می کنند و در انتها سفره افطاری با یاد و خاطره آن شهید عزیز پهن می شود. 

گفتنی است؛ خانواده شهدا از شهدای مدافعان حرم هستند.

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی