1395/3/19 |
18:09 |
شناسه خبر: 31169

باشگاه خبرنگاران جوان: «رو به راه» مهمان سفره‌های افطار می‌شود

برنامه تلویزیونی «رو به راه» به مناسبت ماه مبارک رمضان مهمان لحظات افطار می‌شود.

محمدرضا ماندگاران تهیه‌کننده برنامه‌های تلویزیونی در گفتگو با خبرنگار حوزه رادیو تلویزیون گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصوص پخش برنامه «رو به راه» در لحظات افطار و تغییرات آن گفت: این برنامه تلویزیونی با قرارگیری در ساعت پیش از افطار و تبدیل رویکردش به موضوع خانواده و سبک زندگی هر شب قبل از خبر 20:30 به روی آنتن می‌رود.
 
وی در ادامه بیان کرد: ما پیش از این در برنامه روتین «رو به راه» با پرداختن به مسائل اجتماعی پرونده ای را در قالب چهار برنامه مختلف به روی آنتن می‌بردیم که این بار با پخش هر شب در ماه مبارک رمضان برنامه را با ریتم و فضای «رو به راه» اما با رویکرد معارفی و حال و هوای رمضانی به پخش شبکه دو می‌رسانیم.
 
تهیه کننده «امشب» در خصوص بخش های مختلف این برنامه عنوان کرد: در برنامه «رو به راه» ما هر مسئله اجتماعی را با چهار رویکرد به روی آنتن می‌بریم. اول هفته با آیتم معرفی، پرونده هرکدام از موضوعاتمان را باز می‌کنیم و با عینک آسیب شناسی به آن نگاه می‌کنیم. در روز دوم با حضور مهمان هایی که مرتبط به موضوع برنامه هستند و پتانسیل ها و اتفاقات سوژه را درک کردند، برنامه را پیش می بریم.
 
ماندگاران افزود: در روز سوم بخش کارشناسی و یا مناظره را پیش می‌گیریم و در روز چهارم یک نمونه مثبت از سوژه برنامه را مطرح می کنیم.
 
وی پیرامون حضور مهمان ها در برنامه ماه رمضانی «رو به راه»  توضیح داد: بررسی موضوع و پرداختن به مسائل اجتماعی رویکرد عادی برنامه «رو به راه» است و اما ما در شب های ماه مبارک میزبان خانواده‌هایی می شویم که یکی از اعضای این خانواده با موضوعات اجتماعی در یکی از حوزه های فرهنگی هنری، سیاسی، ورزشی و ... موفق بوده است. 
 
ماندگاران ادامه داد: ما سعی داریم با پرداختن به موضوع خانواده با نگاهی متفاوت‌تر بحث سبک زندگی و انسجام خانواده را با حضور مهمانان برنامه پیش بگیریم و مهمان هایی از حوزه های فرهنگی، هنری، ورزشی، سیاسی و ... دعوت کنیم.
 
وی پیرامون انتخاب عنوان این برنامه تلویزیونی بیان کرد: ما در «رو به راه» هر شب یک موضوع را در قالب چهارگانه اجتماعی آن بررسی می‌کنیم و تمامی راه های رسیدن به حل مشکل و یا موضوع را در ابعاد مختلف بیان می کنیم و در نهایت دوست داریم که حال مردم رو به راه باشد و فضای جامعه بیش از پیش بهتر.
 
ماندگاران در خصوص قسمت های مختلف برنامه تلویزیونی «رو به راه» اظهار داشت: ما دوست داشتیم برنامه در ماه رمضان مدت زمان بیشتری داشته باشد اما جدول پخش فشرده شبکه چنین اجازه ای را به ما نداد و بسیاری از آیتم هایی که ساختیم را در روبه راه استفاده نکرده ایم. 
 
وی در خصوص طراحی و همکاری خود با پیمان قانع تصریح کرد: پیمان قانع از طراحان خوب صدا و سیما محسوب می شود و پیش از این در برنامه های دیگر با آقای قانع همکاری داشتم و در این برنامه هم به خوبی توانست با فضا و حال و هوای رو به راه فضایی که مدنظر ما بود را طراحی کند.
 
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی