1395/3/30 |
15:32 |
شناسه خبر: 31220

سیدجواد هاشمی در گفت‌وگو با ایسنا: مخالف اجراها‌ی خشک در برنامه‌های سحر هستم

سید جواد هاشمی که این روزها اجرای ویژه‌برنامه سحر را بر عهده دارد، درباره‌ی اجرای برنامه‌های معارفی معتقد است: بر عکس اینکه خیلی‌ها معتقدند فضای برنامه‌های سحر باید کاملا عرفانی و معنوی باشد، مخالف...

سید جواد هاشمی که این روزها اجرای ویژه‌برنامه سحر را بر عهده دارد، درباره‌ی اجرای برنامه‌های معارفی معتقد است: بر عکس اینکه خیلی‌ها معتقدند فضای برنامه‌های سحر باید کاملا عرفانی و معنوی باشد، مخالف اجرای خشک در این جنس برنامه‌ها هستم.

مجری برنامه سحرگاهی «نوسفران» در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس رسانه ایسنا درباره‌ی اجرای برنامه‌های معارفی که در آن مجری چگونه می‌تواند با اجرای جذاب خود مخاطب را پای تلویزیون نگه دارد، اظهار کرد: با توجه به اینکه سال گذشته نیز اجرای این برنامه را بر عهده داشتم، در جلساتی که با مدیران تلویزیون داشتم صحبت‌های زیادی در این زمینه داشتیم و به این نتیجه رسیدیم که اجرای برنامه‌های سحرهای رمضان باید خیلی معنوی و شاد باشد، برعکس اینکه خیلی‌ها معتقدند فضای برنامه‌های سحر باید کاملا عرفانی و معنوی باشد.

او گفت: پیشنهاد دادم که تلویزیون اجازه دهد با ضرب‌المثل‌ها، گفتن خاطرات و قصه‌های مختلف پرانرژی و اخلاقی و نه صرفا با ایجاد یک فضای مذهبی، فضای برنامه‌های سحر را به سمت شادمانی و نشاط ببریم. به ویژه اینکه فقط با بزرگترها حرف نمی‌زنیم، بلکه با یک خانواده که شامل فرزندان هم می‌شود، روبه‌رو هستیم. سال‌های گذشته ارتباط با نوجوانان و جوانان که اشتیاق روزه در آنها بیشتر از بزرگترهاست، در برنامه‌های سحرگاهی منقطع شده بود.

هاشمی در ادامه گفت‌وگوی خود با اشاره به اینکه در برنامه «نوسفران» تلاش کرده است با مخاطب نوجوان ارتباط برقرار کند، یادآور شد: امسال نیز دز این برنامه این ارتباط را برقرار می‌کنیم و امیدواریم همچون سال گذشته این برنامه به یک برنامه پرمخاطب در سحرهای رمضان تلویزیون بدل شود.

این بازیگر و مجری تلویزیون سپس درباره موضوعاتی که در برنامه «نوسفران» مطرح می‌شود، تاکید کرد: اساسا تلاش ما این است که به هیچ عنوان نصیحت مستقیم در برنامه اتفاق نیفتد، بلکه از طریق ضرب‌المثل‌ها و حکایت‌ها و بیان خاطرات آدم‌های بزرگ و موفق، این نصایح غیر مستقیم عنوان می‌شود.

تلویزیون باید آدم‌های باسابقه را حفظ کند

 هاشمی در بخش یگری از گفت‌و گوی خود درباره حال و روز این روزهای تلویزیون بعد از تغییرات مدیریتی اظهار کرد: زمانی که شنیدم آقای پورمحمدی به شبکه سه بازگشته‌اند، بسیار خوشحال شدم. هر کسی را بهر کاری ساخته‌اند. اگر  قرار باشد آدم‌هایی همچون آقای پورمحمدی را از تلویزیون حذف کنیم، جفای بزرگی به تلویزیون کرده‌ایم؛ چرا که تلویزیون باید آدم‌های باسابقه را حفظ کند. خوشحالم که ایشان همچنان در دایره خانواده بزرگ صداوسیما حضور دارند.

سید جواد هاشمی در پایان گفتگوی خود اظهار کرد: جابه‌جایی‌ها در تلویزیون اهداف را تغییر نمی‌دهد، ولی تلویزیون حداقل می‌تواند با بکارگیری نیروهای منضبط، کاری و مدیر آنچه که به عنوان استراتژیک در تلویزیون معنا و مفهوم پیدا کرده است را به طور صحیح پیش ببرد.

این مجری ابراز امیدواری کرد که در آینده اتفاقات خوبی برای تلویزیون رخ دهد.

به گزارش ایسنا، برنامه‌ی «نو سفران» هر روز ساعت سه بامداد به مدت 60 دقیقه به تهیه‌کنندگی محمد مهدی ابهری و اجرای سید جواد هاشمی با هدف توجه به نوجوانان در خانواده و انتقال باورهای دینی به نسل جدید و همراهی بزرگسالان با نوجوانان و کودکان در لحظه‌های معنوی سحر به روی آنتن شبکه دو سیما می‌رود.

 

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی