1395/4/14 |
13:42 |
شناسه خبر: 31251

خبرگزاری مهر: هنرمندان بیش از دیگران نسبت به مسایل اجتماعی احساس مسئولیت کنند

محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما بیان کرد که هنرمند به معنای انسان پیشرو باید بار مسئولیت را بیش از دیگران روی شانه خود حس کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس نامگذاری روزهای مختلف در تقویم شمسی، ششم تا دوازدهم اردیبهشت هفته حقوق بشر آمریکایی نامیده شد و به همین مناسبت نیز تولیدات مختلفی از سازمان هنری رسانه‌ای اوج روی آنتن سیمای جمهوری اسلامی ایران رفت که در آن میان می‌توان به موشن گرافیک‌های خانه طراحان انقلاب اسلامی و مجموعه مستندهای «آن روی سکه» اشاره کرد.

مستندهایی همچون «موج زنده» با حضور هنرمندان مختلفی چون پرویز پرستویی، علی نصیریان، سعید راد، رؤیا تیموریان، مهتاب کرامتی، پرویز شیخ طادی و... همچنین موشن گرافیک‌هایی چون «نشان لیاقت» بار دیگر به نقش رسانه‌ها و جایگاه رسانه‌ها تاکید کرد.

محمدرضا جعفری‌جلوه مدیر شبکه دو سیما با تاکید بر نقش هنرمندان در زمینه مسایل اجتماعی و با اشاره به هفته حقوق بشر آمریکایی گفت: بی عدالتی‌ها و نامرادی هایی که از سوی جوامع بین‌الملل بر قشر مظلوم و نجیب در منطقه خاورمیانه حادث می شود، کم نیست. افرادی مثل هنرمندان که مورد توجه اقشار مختلف جامعه هستند باید بار مسئولیت بیش از دیگران روی شانه خود حس کنند. چراکه هنرمند به معنای انسان پیشرو با درجه مسئولیت بالاتری نسبت به دیگران قرار دارد. انسانی که دارای چنین افق نگاه و چنین توصیف و ویژگی‌هایی است به طور طبیعی باید پیشگامی خود را در عدالت‌خواهی و توجه به حقوق مردم و ستم‌دیدگان و نیازمندان بیش از دیگران بروز دهد. ما باید به عنوان یک کشور اسلامی همواره در دنیا جریان ساز باشیم. جریان سازترین شخصیت تاریخ امام حسین(ع) است که موج عظیمی را در عالم در عدالت خواهی و آزادگی رقم زده و این همواره بر سر زبان هاست و دل های میلیاردها انسان با او آشنا و به سوی او است.

وی در مورد رسالت هنرمندان بیان کرد: هنرمند باید اثرگذار و جریان‌ساز باشد و کسی که می‌خواهد این چنین باشد باید انجام وظیفه و ادای دین کند. کسانی که در دوره های پیشین در تاریخ از ائمه پیروی کردند و کاری چون امام حسین(ع) انجام دادند، کاری حسینی کردند، یک عده هم باید آن راه را با صبر و استقامت و با افشاگری و رفتار زینب گونه خود تکمیل کنند. یا باید حسینی بود یا زینبی، راهی جز این نیست. به قول سخنور شهید که گفت اگر جز این باشیم یزیدی هستیم.

جعفری  جلوه با اشاره به جنایت‌هایی همچون حمله ناو آمریکایی به هواپیمای مسافربری ایران که در موشن گرافیک «نشان لیاقت» به نمایش درآمد، افزود: انسان اگر انسان باشد در برابر این رخدادها بی‌تاب می شود. البته دشمنان می‌کوشند با عادی سازی این جرایم، تاثیرات عاطفی آن را کاهش دهند و به تعبیری ملت ها را بی تفاوت کنند اما دل های انسان های خردمند و بصیر با دیدن این صحنه ها پریشان گشته و قالب تهی می کند.

وی در پایان با تمجید از فعالیت‌های هنری در قبال استکبار جهانی، مسلمانان را مهم‌ترین خطر برای استکبار برشمرد و گفت: هر چه انسان حریص‌تر باشد به نابودی خود نزدیک‌تر می‌شود. بخش بزرگی از این جنایات به خاطر استیصالی است که برای جریان قدرت و نظامات سلطه حاصل شده است. این جریان تلاش می‌کند با ارتکاب این جنایات صورت مساله را پاک کنند. صورت مساله در این امر ملت ها هستند و ملت ها پاک شدنی نیستند. همانگونه که اهل بیت در صحرای کربلا از صحنه روزگار پاک نشدند و ماندگارتر شدند. لذا ملت‌ها را نمی توان حذف کرد و امروز ملت ها برای نظام سلطه مساله اصلی هستند و هر چه بیشتر باشیم مشکل برای آن ها بیشتر می شود و این بشارت‌دهنده فراهم‌تر شدن زمینه ظهور منجی عالم بشریت است.

 

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی