1395/4/30 |
19:05 |
شناسه خبر: 31306

«غیرمحرمانه» بررسی می کند؛ فرار مالیاتی؛ معضلی فرهنگی یا اقتصادی؟

برنامه غیرمحرمانه در برنامه این هفته خود موضوع مالیات را با ریشه یابی بحث فرار مالیاتی و با حضور مسئولان و کارشناسان اقتصادی و روسای برخی اتحادیه ها و اصناف کشور بررسی می کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، بینندگان و مخاطبان این شبکه، پاسخ به پرسش هایی نظیر اهمیت و جایگاه مالیات و اینکه چرا فرار مالیاتی صورت می گیرد؟ ریشه های این فرار مالیاتی چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد را با دنبال کردن این قسمت از مستند مناظره غیرمحرمانه خواهند یافت. 
 
از این رو و با توجه به اهمیت مالیات به عنوان یکی از عوامل سیاست گذاری های دولت همچنین ابزار توزیع عادلانه درآمد، رشد متوازن اقتصادی و عامل تثبیت ‌کننده اقتصاد این موضوع برای این هفته مستند غیرمحرمانه انتخاب شده است. 
 
بر این اساس اعضای اتاق فکر برنامه «غیرمحرمانه» که پنجشنبه 31 تیرماه ساعت 21 از این شبکه پخش می شو را احمد زمانی؛ مدیرکل دفتر پژوهش و برنامه ریزی امور مالیاتی کشور، سعید جمشیدی فرد؛ مشاور سرمایه گذاری و نائب رئیس شورای عالی جامعه حسابداران رسمی ایران، کامران صداقت؛ استاد دانشگاه و اقتصاددان به همراه محمود احمدی افزادی و امیر جولایی به عنوان پژوهشگر تشکیل می دهند. 
 
در برنامه مناظره اصلی نیز که جمعه 1 تیرماه ساعت 21 به روی آنتن می رود؛ محمدرضا عبدی؛ معاون پژوهش، برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان مالیاتی کشور و ابراهیم رزاقی؛ اقتصاددان و مدرس دانشگاه به همراه روسای برخی اتحادیه ها و اصناف که در میان حضار شرکت کننده در استودیو قرار دارند، سه ضلع اصلی مناظره را تشکیل می دهند. 
 
راه های فرار مالیاتی، چگونگی مقابله با آن و نگاه به بحث اقتصاد مقاومتی از دریچه پرداخت مالیات و اختصاص یارانه به فعالیت های اقتصادی از جمله مسائل مطرح شده در برنامه این هفته غیرمحرمانه است.
 
مناظره اجتماعی «غیرمحرمانه» تا کنون موضوعات مختلفی چون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، گردشگری در ایران؛ فرصت ها و تهدیدها، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در ایران، تعاملات ارباب رجوع و کارگزار، فرهنگ کار جمعی در ایران، روشن کردن چندسویه واقعیت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، ناشکیبایی و دلایل افزایش آن، حمایت از تولید ملی چرا و چگونه؟ آسیب شناسی نظام آموزشی کودکان استثنایی، اوقات فراغت و ... را  مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است.  
 
گفتنی است مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاریست از گروه امور اجتماعی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن جمعه ساعت 15:20 و دوشنبه ساعت 13:15 خواهد بود.
 
گالری
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی