1395/5/6 |
17:16 |
شناسه خبر: 31329

طرح و بررسی فرهنگ مالیاتی در مستند مناظره «غیر محرمانه»

مالیات، علل فرار مالیاتی و راهکارهای مقابله با آن پنجشنبه و جمعه 7 و 8 مردادماه در برنامه «غیرمحرمانه» از زوایای مختلف واکاوی می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، بینندگان و مخاطبان این شبکه، پاسخ به پرسش هایی نظیر اهمیت و جایگاه مالیات و اینکه چرا فرار مالیاتی صورت می گیرد؟ ریشه های این فرار مالیاتی چیست و چگونه می توان با آن مقابله کرد را با دنبال کردن این قسمت از مستند مناظره غیرمحرمانه خواهند یافت.

از این رو و با توجه به اهمیت مالیات به عنوان یکی از عوامل سیاست گذاری های دولت همچنین ابزار توزیع عادلانه درآمد، رشد متوازن اقتصادی و عامل تثبیت ‌کننده اقتصاد این موضوع برای این هفته مستند مناظره غیرمحرمانه انتخاب شده است.

بر این اساس اعضای اتاق فکر برنامه «غیرمحرمانه» را که پنجشنبه 7 مرداد ساعت 21 از این شبکه پخش می شود احمد زمانی؛ مدیرکل دفتر پژوهش و برنامه ریزی امور مالیاتی کشور، سعید جمشیدی فرد؛ مشاور سرمایه گذاری و نائب رئیس شورای عالی جامعه حسابداران رسمی ایران، کامران صداقت؛ استاد دانشگاه و اقتصاددان به همراه محمود احمدی افزادی و امیر جولایی به عنوان پژوهشگر تشکیل می دهند.

در برنامه مناظره اصلی نیز که جمعه 8 مرداد ساعت 21 به روی آنتن می رود؛ محمدرضا عبدی؛ معاون پژوهش، برنامه ریزی و امور بین الملل سازمان مالیاتی کشور و سعید توتونچی؛ پژوهشگر و عضو هیات علمی مرکز پژوهش های مجلس، دو ضلع اصلی مناظره را تشکیل می دهند.

علل فرار مالیاتی، چگونگی مقابله با آن و نگاه به بحث اقتصاد مقاومتی از دریچه پرداخت مالیات و اختصاص یارانه به فعالیت های اقتصادی از جمله مسائل مطرح شده در برنامه این هفته غیرمحرمانه است.

مناظره اجتماعی «غیرمحرمانه» تا کنون موضوعات مختلفی چون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، گردشگری در ایران؛ فرصت ها و تهدیدها، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در ایران، تعاملات ارباب رجوع و کارگزار، فرهنگ کار جمعی در ایران، روشن کردن چندسویه واقعیت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، ناشکیبایی و دلایل افزایش آن، حمایت از تولید ملی چرا و چگونه؟ آسیب شناسی نظام آموزشی کودکان استثنایی، اوقات فراغت و ... را  مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است. 

گفتنی است مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاریست از گروه امور اجتماعی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن جمعه ساعت 15:20 و دوشنبه ساعت 13:15 خواهد بود.

 

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی