1395/5/20 |
16:00 |
شناسه خبر: 31374

بی پرده با نوسانات اجاره بهای مسکن در «غیر محرمانه»

با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان و موسم نقل و انتقالات مسکن که با افزایش آمار میزان جابه جایی ها در بازار املاک کشور همراه است، مستند مناظره «غیر محرمانه» موضوع "اجاره مسکن" را در دو بخش...

با توجه به قرار گرفتن در فصل تابستان و موسم نقل و انتقالات مسکن که با افزایش آمار میزان جابه جایی ها در بازار املاک کشور همراه است، مستند مناظره «غیر محرمانه» موضوع "اجاره مسکن" را در دو بخش اتاق فکر و مناظره اصلی مورد بررسی قرار داده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، «غیرمحرمانه» در برنامه این هفته خود نوسانات اجاره بها در سال های اخیر را مورد چالش قرار داده و عوامل و چگونگی تغییرات آن را واکاوی می کند. در اتاق فکر برنامه که پنجشنبه 21 مردادماه ساعت 21 از آنتن شبکه دو سیما ارائه می شود با دعوت از سه کارشناس در مورد زوایای مختلف این بحث کنکاش می شود.

 از این رو حسام عقبائی؛ رئیس اتحادیه مشاوران املاک، میثم رادپور؛ کارشناس ارشد مدیریت مالی و جعفر قادری؛ نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، بحث اجاره مسکن را مورد بررسی قرار می دهند. به ویژه اینکه بازار اجاره مسکن امسال رنگ و بویی متفاوت داشت و با آغاز فصل نقل و انتقالات که همزمان با کاهش نرخ سود بانکی و کم شدن تورم در کشور همراه بود، تغییرات زیادی در نرخ اجاره بها دیده شد. در تحلیل این موضوع هر کدام از میهمانان اتاق فکر، موضع متفاوتی ارائه کردند که دیدنی است.
همچنین در برنامه جمعه 22 مرداد ماه که ساعت 21 از شبکه دو پخش می شود، با حضور کارشناسان، مناظره اصلی صورت می گیرد. مهمانان بخش مناظره، حسام عقبائی؛ رئیس اتحادیه مشاوران املاک، بهروز ملکی؛ معاون مدیر کل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی و مینا مهرنوش؛ صاحب امتیاز و مدیر مسئول روزنامه کسب و کار هستند.

در این مناظره بیش از همه در خصوص نیاز به ایجاد پرتال جامع اطلاعاتی در حوزه اجاره مسکن، نبود قوانین بلند مدت در این زمینه و تلاش برای دستیابی به راهکاری درباره منطقی کردن نرخ اجاره بها صحبت می شود. حضار برنامه نیز اعم از اجاره نشین ها و صاحبان و مشاوران املاک از دغدغه های شان صحبت کرده و به فراخور موضوع برنامه به سوالات مطرح شده پاسخ داده می شود.
گفتنی است در دو قسمت برنامه به زوایای متنوعی از این موضوع پرداخته شده که مخاطبان این برنامه را با انبوهی از اطلاعات تازه مواجه می کند. اطلاعاتی که می تواند آنها را در تصمیم گیری درست در خصوص اجاره کردن املاک یاری کند.

مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاریست از گروه امور اجتماعی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن جمعه ساعت 15:30 و یکشنبه ساعت 13:30 خواهد بود.

 

 

گالری
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی