1395/5/20 |
15:11 |
شناسه خبر: 31378

خبرگزاری مهر: «غیرمحرمانه» پشتوانه پژوهشی دارد/ واقعا غیرمحرمانه‌ایم

تهیه کننده «غیرمحرمانه» معتقد است تلویزیون به دنبال پر کردن آنتن با برنامه های ترکیبی نیست و چنین تولیداتی نیاز تلویزیون هستند.

 

علیرضا عاصم‌ یوسفی تهیه کننده مستند مناظره «غیرمحرمانه» از تولیدات گروه امور اجتماعی شبکه دو درباره موضوعاتی که در این برنامه مورد بحث قرار می گیرد به خبرنگار مهر گفت: مدیر شبکه دو سیما نظرش بر این است که موضوعات برنامه واقعا غیرمحرمانه دیده شود و اسم برنامه هم به همین دلیل انتخاب شده است.

وی افزود: من حدود ۲۰ سال است که در تلویزیون تهیه کننده هستم و این اولین برنامه ای است که زیاد در مونتاژ زیاد و کم نمی شود چون قرار است هر اتفاقی که در استودیو می افتد به پخش برسد و ما حرفی نمی زنیم که بخواهیم سانسورش کنیم. هدف ما از هر چه که به بحث گذاشته می شود بیان صداقت رسانه است و می خواهیم همین اتفاقی را که در صحنه می افتد به بیننده انتقال دهیم.

این تهیه کننده درباره انتخاب مردمی که در شب دوم برنامه حضور دارند، توضیح داد: انتخاب مهمانان به هیچ المان خاصی بستگی ندارد هر کسی می تواند در «غیر محرمانه» شرکت کند. ما تیزرهایی پخش می کنیم تا درباره موضوعات برنامه از خود مردم کمک بخواهیم. ضمن اینکه با توجه به تخصصی بودن موضوعات از کارشناسان هر حوزه هم دعوت می کنیم تا هر کسی دوست داشته باشد شرکت کند.

عاصم یوسفی بیان کرد: درباره هر موضوعی که «غیرمحرمانه» به بحث می گذارد ارگان های مربوطه هم دعوت می شوند تا هم در جریان قرار گیرند و هم در صورت تمایل حضور پیدا کنند که ما بتوانیم صادقانه و ساده هدف مان را به مردم منتقل کنیم. این سیاست سازمان صدا و سیما و مدیر شبکه است که همه چیز آنطور که اتفاق می افتد منتقل شود.

تهیه کننده برنامه هایی چون «تهران بیست» و «صبح بخیر ایران» درباره اینکه برخی عقیده دارند برنامه سازی تلویزیون دست عده ای خاص است، گفت: من این موضوع را قبول ندارم. طی این سال ها برنامه های مختلفی اعم از سریال، برنامه پزشکی، ویژه های سال تحویل، جُنگ های مناسبتی و... را ساختم و همکارانی را دیدم که هرگاه ایده ای نو داشتند تلویزیون استقبال کرده است.

وی همچنین درباره خروجی برنامه «غیرمحرمانه» از تولیدات گروه امور اجتماعی شبکه دو بیان کرد: وظیفه ما و رسانه ملی فرهنگسازی و مطرح  کردن مسایل و مشکلات است. نباید انتظار داشته باشیم تلویزیون همه مشکلات را حل کند. «غیرمحرمانه» با توجه به سیاست های رسانه نیاز تلویزیون است. ما قبل از آغاز برنامه کار پژوهشی می کنیم و پیش تولید قوی پشت کارمان داشتیم.

عاصم یوسفی با اشاره به اینکه برنامه های تلویزیون هدفمند تولید می شود، گفت: من کم دیدم برنامه ای به خاطر رفع تکلیف و پر کردن آنتن تولید شده باشد چون در طرح و برنامه شبکه ها حضور دارم و می بینم همکارانم در این زمینه دغدغه دارند. شاید گاهی در تولید اتفاقی که در طرح بوده نیافتد اما به این معنی نیست که تلویزیون در این زمینه کوتاهی می کند.

تهیه کننده مجموعه «به همین سادگی» همچنین درباره افزایش برنامه های ترکیبی و کاهش تولیدات نمایشی گفت: اینطور نیست که تلویزیون به خاطر آنتن پر کردن از تولیدات نمایشی دست بکشد و ترکیبی بسازد. این برنامه ها هم کم هزینه نیست ولی نمی توانیم با کارهای نمایشی مقایسه کنیم. اگر قرار باشد «یوسف پیامبر» تولید شود با هر هزینه ای که الف ویژه دارد تولید می شود.

وی در پایان اشاره کرد: تلویزیون در این سال ها سریال های خیلی خوبی تولید کرده است و آثار نمایشی جای خودشان را دارند و نباید بی انصافی کنیم.

 

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی