1395/6/9 |
09:24 |
شناسه خبر: 31446

بانی فیلم:‌ تلفیق فضای واقعی و ملموس در «اون یکی ها»

مجموعه «اون یکی ها» که نوبت پخش آن روزهای زوج هر هفته است، با ساختاری نمایشی همذات پنداری و تخیل پردازی کودکان را نشانه گرفته. به گونه ای که باورها، بایدها و نبایدها و رفتارهای صحیح آموزشی را...

 

مجموعه «اون یکی ها» که نوبت پخش آن روزهای زوج هر هفته است، با ساختاری نمایشی همذات پنداری و تخیل پردازی کودکان را نشانه گرفته. به گونه ای که باورها، بایدها و نبایدها و رفتارهای صحیح آموزشی را به آنها آموزش می دهد.

به گزارش «نسیم آنلاین»، مجموعه «اون یکی ها» که نوبت پخش آن روزهای زوج هر هفته است، با ساختاری نمایشی همذات پنداری و تخیل پردازی کودکان را نشانه گرفته به گونه ای که باورها، بایدها و نبایدها و رفتارهای صحیح آموزشی، همچنین نکات مرتبط با مصرف بهینه آب و نتایج صرفه جویی در این نعمت الهی را در قالب نمایش هایی شاد به کودکان می آموزد.

در خلاصه داستان «اون یکی ها» آمده؛ این قصه، حکایتی است از دو سرزمین متفاوت؛ یکی واقعی و ملموس، دیگری فانتزی و خیال انگیز. یک خانواده از شهر به مزرعه ای نقل مکان می کند تا از آلودگی هوا نجات پیدا کند. در آنجا با افتادن یک سبد در حیاط خانه زمینه ورود شخصیت های فانتزی به داستان فراهم می شود و اینگونه «اون یکی ها» با اتفاقاتی خاص پای شان به سرزمین قصه ها باز می شود تا اهمیت نعمت الهی «آب» برای کودکان به تصویر کشیده شود.
معضل امروز جامعه ما، آب و کمبود آب است و مدتی است که همه سیاستهای کلان نظام در راستای بهینه سازی و صرفه جویی در مصرف آب است.در این ایام که کشور با مشکل کم آبی بسیار رو به رو است، نیاز است که فرهنگسازی کاملی در این جهت انجام گیرد. البته در رسانه ملی در مورد آب برنامه های مقطعی و یا پلی بک های مختلفی را شاهد بوده ایم، ولی اینکه شبکه دو سیما توانسته است با سیاستگذاری های لازم برنامه ای مخصوص آب، آن هم برای قشر کودک که بزرگسالان و آینده این کشور هستند، بسیار کار شایسته ای است.
کودکان قشر بسیار مهم و آینده سازی هستند که همواره بر سرمایه گذاری بر آنها تاکید شده است و هم اکنون می توان گفت گروه کودک و نوجوان شبکه دو سیما دقیقا بر نقطه هدف دست گذاشته که دقیقا بر دو محور مهم و حیاتی یعنی آب و کودک است.
همیشه دغدغه اصلی قشر برنامه ساز کودک، ملموسی برنامه برای کودکان بوده است و این دغدغه همچنان ادامه دارد و برنامه اون یکی ها توانسته است در این حوزه به خوبی عمل کند.
ارتباط کودک با یک برنامه به کنش ها و محتوا اصلی آن برنامه بر می گردد. بازی یکی از بهترین کنش های کودک است که اگر این کنش را جایی مشاهده کند جذب آن می شود. این برنامه توانسته است با به کارگیری بازی هایی با محتوای خوب، آموزنده و مناسب، مخاطب کودک خود را در اولین قدم به خوبی جذب کند.
دکور و رنگ شخصیت های برنامه نکته بسیار مهم و حائز اهمییتی در برنامه های کودکانه است. اون یکی ها با به کار گیری رنگ هایی کودکانه و شاد در صحنه و دکور تا حدی توانسته موفق از این آزمون بیرون بیاید. رنگ شخصیت های عروسکی این برنامه نکته مهم است که با دقت فراوان تیم برنامه، رنگ قهوه ای(خاکی) انتخاب شده است که بیانگربی آبی و خشکسالی است .

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی