1395/8/18 |
15:48 |
شناسه خبر: 41618

روایت دهه ۶۰ ایران در «شکوه یک زندگی» شبکه دو سیما در تدارک ساخت سریال جدید

مجموعه تلویزیونی «شکوه یک زندگی» در تکریم از همسران شهدای جاویدالاثر، برای نمایش از شبکه دو سیما آماده تولید می‌شود.

به گزارش ایسنا، «امیر عباس کنی»، تهیه‌کننده مجموعه‌های تلویزیونی، بعد از همکاری با رضا بهشتی در سریال «یک لحظه دیرتر»، این روزها مراحل پایانی پیش تولید سریال «شکوه یک زندگی» را برای شبکه دو سیما می‌سازد.

وی درباره روند و جزئیات ساخت این مجموعه تلویزیونی گفت: «شکوه یک زندگی» کاری از گروه فیلم و سریال شبکه دو سیما در ۱۵ قسمت ۴۵ دقیقه‌ای، مراحل پایانی پیش تولید را طی می‌کند.
 
«کنی» ادامه داد: قصه‌ی این مجموعه در فضای دهه ۶۰ هجری شمسی در یکی از روستاهای استان مازندران روایت می‌شود و حدود ۸۰ درصد از داستان متعلق به دوران دفاع مقدس به‌ویژه مقارن با زمان انجام عملیات خیبر طراحی و پایه‌ریزی شده است.

وی درباره محوریت اصلی فیلمنامه «شکوه یک زندگی» بیان کرد: مسئله «شکوه یک زندگی»، در تکریم همسران شهدای جاویدالاثرهایی است که با استقامت و امیدواری برای رسیدن خبر و نشانه‌ای از عزیزان‌شان،‌ سال‌ها به تنهایی بار زندگی خود و فرزندان‌شان را به دوش کشیدند و در اصل آنها بودند که شکوه یک زندگی را به عرصه نمایش گذاشتند.

تهیه‌کننده مجموعه تلویزیونی «شکوه یک زندگی» افزود: نسخه اولیه فیلمنامه‌ی این مجموعه به قلم شعله شریعتی نوشته و مرجان اشرفی‌زاده، فیلمنامه نهایی را به نگارش درآورده است.

«کنی» در پایان با بیان اینکه تعدادی از بازیگران انتخاب شده در مرحله تست گریم و لباس هستند، درباره مشخص شدن لوکیشن اصلی سریال «شکوه یک زندگی» خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مراحل تست گریم و پیش‌تولید در تهران انجام می‌شود، یکی از روستاهای حاشیه شهر بهشهر در استان مازندران را به عنوان لوکیشن اصلی این مجموعه در نظر گرفته‌ایم.

برخی از همکاران در این مجموعه تلویزیونی عبارتند از: نویسنده فیلمنامه اولیه: شعله شریعتی، نویسنده فیلمنامه نهایی: مرجان اشرفی‌زاده، کارگردان: رضا بهشتی، مجری طرح: مسعود انتظاری، مدیر برنامه ریزی: بهرام ملکی علوی، دستیار کارگردان: محمد عزیزی، طراح صحنه و لباس: علی مربی، طراح چهره پردازی: مهرداد قلی پور، مدیر تصویربرداران: عبدالله عبدی نسب، مدیر صدابرداری:عبدالرضا حیدری، مدیر تولید: محمود ریحان صفت ،  ساخت موسیقی : امیر رجبی

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی