1395/8/19 |
18:00 |
شناسه خبر: 41624

بررسی پیشینه و چشم انداز دانشگاه جامع علمی کاربردی در برنامه «غیر محرمانه»

مستند مناظره «غیر محرمانه» در برنامه 20 و 21 آبان ماه، دانشگاه جامع علمی کاربردی را موضوع تحلیل و بررسی خود قرار داده و در دو بخش اتاق فکر و مناظره اصلی از دیدگاه های مختلف به این موضوع نگریسته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، «غیرمحرمانه» در این قسمت از برنامه با دعوت از کارشناسان متعدد، نگاهی کارشناسی به 24 سال فعالیت دانشگاه علمی کاربردی با بیش از هزار واحد آموزشی، داشته است.
بنا بر ساختار متداول برنامه، اتاق فکر «غیرمحرمانه» پنجشنبه 20 آبان ماه ساعت 21 از شبکه دو سیما پخش می‌شود. در این قسمت، اتاق فکر میزبانِ محمد حسین امید؛ سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی، دکتر جواد علیزاده؛ رئیس انجمن صنفی مراکز علمی کاربردی و فریبا سیدان؛ جامعه شناس و عضو هیئت علمی دانشگاه الزهرا خواهد بود.
از سال 1371 که دانشگاه جامع علمی کاربردی راه اندازی شد، رسالت اصلی این دانشگاه بر کاهش فاصله دانش آموختگان دانشگاهی با فضای کسب و کار کشور بود. تلاش این گروه از دانشگاه ها بر این امر قرار گرفت تا دانشجویان در مدتی کوتاه به صورت عملی و اجرایی با فنون مختلف مورد نیاز کشور آشنا و وارد بازار کار شوند.
در برنامه مناظره اصلی که جمعه 21 آبان ماه ساعت 21 از شبکه دو با حضور مدعوین و میهمانان اصلی به روی آنتن می رود، اسدالله عباسی؛ عضو کمیسیون آموزش مجلس و محمد حسین امید؛ سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی به ارائه نظرات و دیدگاه های خود پرداخته اند.
در این مناظره پیرامون موضوعاتی چون نسل سوم دانشگاه های کشور، پتانسیل های جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی، نقاط قوت و ضعف رشته های نوین دانشگاهی ها و آینده دانشگاه جامع علمی کاربردی صحبت مى شود؛ وهمچنین بخش هایی از فضای گذشته و آینده این نسل از دانشگاه ها، مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت.
«غیرمحرمانه» تا کنون موضوعات مختلفی را چون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، فرصت ها و تهدیدهای گردشگری در ایران، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در کشور، روشن کردن چندسویه واقعیت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، فرهنگ مدارا، حمایت از تولید ملی چرا و چگونه، دگردیسی های زبان فارسی در فضای مجازی، نگاهی ویژه به حاشیه نشینی، ضرورت توجه ویژه به نخبه پروری و ایده های برتر و بررسی سند تحول بنیادین نظام آموزش و پرورش، تعاملات فرهنگی و تجاری ایران و افغانستان، ایمنی غذایی و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است.
گفتنی است مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاریست از گروه امور اجتماعی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن جمعه ساعت 18:30 و یکشنبه ساعت 13:30 خواهد بود.

 

گالری
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی