1395/11/6 |
18:00 |
شناسه خبر: 41759

وضعیت شتاب علمی کشور زیر ذره بین «غیر محرمانه»

مستند مناظره «غیر محرمانه» پنجشنبه و جمعه 7 و 8 بهمن ماه با دعوت از کارشناسان متعدد به موضوع بررسی وضعیت شتاب علمی کشور پرداخته و به رتبه علمی کشور در دنیا نگاهی متفاوت داشته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، «غیرمحرمانه» در این قسمت از برنامه با توجه به اینکه بحث شتاب علمی و رشد کیفی و کمی دانش بومی و ملی در سندهای بالادستی کشور بسیار مورد تاکید قرار گرفته؛ رویکرد اجرایی برنامه ریزی های مربوطه را مورد تحلیل و بررسی قرار داده است.
بر این اساس در قسمت مستند گزارش «غیرمحرمانه» که پنجشنبه 7 بهمن ساعت 21:00 از شبکه دو سیما پخش می شود، شاهد گفت و گویی با وحید متقی طلب؛ رئیس پارک علم و فناوری گیلان درباره شاخص های قدرت علمی در کشورهای مختلف و جایگاه تولید علم در کشورمان خواهیم بود.
همچنین مرتضی موسی خانی؛ بنیان‌گذار و رئیس کمیته ملی ربوکاپ ایران نیز در این برنامه پیرامون فن آوری های نوین و شاخص نوآوری در بالا بردن سطح رشد علمی کشور توضیحاتی خواهند داد و صمد مومن بالله؛ عضو پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران به نقد شیوه مدیریت علمی کشور می پردازد. در ادامه نیز داود رشتچیان؛ معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه صنعتی شریف نیز به نسل جدید دانشگاه ها و پیشرفت و توسعه کشور بر مبنای رشد علمی اشاره خواهند کرد.
در برنامه مناظره «غیر محرمانه» که جمعه 8 بهمن ماه ساعت 21 از شبکه دو با حضور مدعوین و میهمانان اصلی به روی آنتن می رود نیز وحید احمدی؛ معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، محمدرضا واعظ مهدوی؛ معاون توسعه امور آموزشی و فرهنگی سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و اسفندیار اختیاری؛ رئیس کمیته پژوهش و فناوری مجلس شورای اسلامی به بحث و گفتگو می پردازند.
در این قسمت از برنامه «غیر محرمانه» ابتدا به شاخص های مهم رتبه بندی علم در دنیا پرداخته شده و در ادامه انعکاسی کوتاه از وضعیت تولید علمی کشور مورد بررسی قرار می گیرد. همچنین وضعیت بودجه ریزی کشور در مورد فعالیت های پژوهشی و زیر ساخت های تولید علم در کشور، بخش پرمناقشه ی این گفت و گو خواهد بود.
«غیرمحرمانه» تا کنون موضوعات مختلفی را چون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، فرصت ها و تهدیدهای گردشگری در ایران، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در کشور، تعاملات ارباب رجوع و کارگزار، فرهنگ کار جمعی در ایران، روشن کردن چندسویه واقعیت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، ناشکیبایی و دلایل افزایش آن، حمایت از تولید ملی، آسیب شناسی نظام آموزشی کودکان استثنایی، اوقات فراغت، اجاره بهای مسکن، فرهنگ مدارا، بررسی اقتصاد بدون نفت، طرح تحول نظام سلامت، وضیعت تاکسیرانی کشور، واکاوی خروج از رکود اقتصادی، طب سنتی، کسب و کارهای کوچک، وضعیت خبررسانی در شبکه های مجازی و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است.
گفتنی است مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن شنبه ساعت 13:30 خواهد بود.

گالری
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی