1395/11/11 |
15:11 |
شناسه خبر: 41779

تدارک ویژه «شبکه دو» به مناسبت ایام دهه فجر

شبکه دو سیما از سه شنبه 12 بهمن ماه به مناسبت آغاز دهه فجر و روز تاریخی ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران به کشور، ویژه برنامه «با صبح» را از ساعت 6:30 تا 10:00 صبح به مخاطبان این شبکه تقدیم می کند.

 
به گزارش روابط عمومی شبکه دو، بخشی از این برنامه به صورت مستقیم از مدرسه «رفاه» به روی آنتن می رود که حاوی گفت و گوهایی با 10 تن از یاران همراه امام (ره) در آن روز تاریخی همچون علاء میرمحمدصادقی ، حسین مهدیان، ابوالفضل توکلی بینا، جواد رفیق‌دوست، محسن رفیق‌دوست ، علاءالدینی، محمود لولاچیان و ... است.
 همچنین در بخش استودیویی با اجرای عبدا... روا؛  صحبت پیرامون شعر انقلاب با حضور دکتر اکرامی، مروری بر ترانه های انقلابی با حضور محمد گلریز و گفت و گو با کارشناسان مختلف از بخش های در نظر گرفته شده برای این برنامه است.
حضرت امام خمینی (ره) پس از بازگشت به کشور در روز 12 بهمن و سخنرانی در بهشت زهرا (س) به مدرسه رفاه رفتند. از این رو برنامه «با صبح» علاوه بر بخش های ذکر شده، زدن زنگ انقلاب راس ساعت 9:33 از مدرسه تاریخی رفاه، نمایش تصاویری از ساده زیستی امام (ره) در جماران، تصاویری ناب از لحظات ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی به کشور به همراه پخش بخش هایی از سخنرانی حضرت امام (ره) در بهشت زهرا (س) و نواهای خاطره انگیز انقلابی را به مخاطبان این برنامه تقدیم می کند. 
برنامه «با صبح» کاری است از گروه امور اجتماعی فرهنگی شبکه دو به تهیه کنندگی سهیل سلیمانی که به صورت ثابت از شنبه تا چهارشنبه ساعت 6:30 تا 8 صبح از شبکه دو سیما پخش می شود. گفتنی است این برنامه طی ایام دهه فجر هر روز دستاوردهای انقلاب را در حوزه های مختلف مورد بررسی قرار خواهد داد.
همچنین در تدارک ویژه این شبکه جشنواره ای از آثار منتخب و نوستالژیک سینمایی انقلاب اسلامی هر شب ساعت 23:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد و برنامه «سینما دو» نیز با رویکرد بررسی سینمای پس از انقلاب پنجشنبه 14 بهمن ساعت 23:30 تقدیم مخاطبان خواهد شد.
  برنامه «تنفس صبح»، «پلاک 57» و «شب شعر انقلاب» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی نیز هر روز طی ایام دهه فجر به ترتیب در ساعت های11:30، 19:45 و 23:20 به روی آنتن می رود و«سازهایی که برای وطن کوک شد» کاری از گروه خانواده نیز در این ایام هر روز ساعت 10:30 از این شبکه پخش می شود.
از سوی دیگر برنامه های «عصر خانواده»، «جیوگی»، «نما دو» و ... به صورت اختصاصی در این روزها با رویکرد ویژه دهه مبارک فجر به مخاطبان تقدیم می شود.
ویژه برنامه روز  22 بهمن نیز از دیگر برنامه های در نظر گرفته شده برای این ایام است. این برنامه به صورت زنده از محل استقرار گروه برنامه ساز در محل راهپیمایی برای بینندگان این حماسه عظیم را به تصویر می‌کشد. گفت‌و‌گو با شهروندان در مسیر راهپیمایی، اجرای موسیقی‌های شاد و حماسی، حضور مجریان و برنامه سازان شبکه و همچنین توصیف شور حضور مردم در مسیر راهپیمایی بخش‌هایی از این ویژه برنامه است.
ارسال نظر
captcha