1395/11/14 |
19:00 |
شناسه خبر: 41786

«غیر محرمانه» بررسی می کند؛ نگاهی متفاوت به استارت آپ ها در فضای کسب و کار

مستند مناظره «غیر محرمانه» 14 و 15 بهمن ماه با حضور کارشناسان مختلف به موضوع «استارت آپ ها» و این شیوه نوین کسب و کار پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، «غیرمحرمانه» در این قسمت از برنامه به استارت آپ ها به عنوان فضایی جدید در عرصه اقتصاد مردمی نگاهی متفاوت خواهد داشت. در چند سال اخیر با پیشرفت چشمگیر فن آوری و فارغ التحصیلان بی شمار دانشگاه ها، نیاز به فعالیت های اقتصادی تازه در کشور بیش از پیش احساس می شود، از این رو برنامه«غیر محرمانه» این موضوع را محور اصلی برنامه این هفته خود قرار داده است.
در قسمت مستند گزارش که پنج شنبه 14 بهمن ساعت 21 پخش می شود، با مهدی الیاسی؛ معاون سیاستگزاری معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری درباره راهکارهای حمایتی دولت از این شیوه کسب و کار گفت و گو شده است. احسان نصیری؛ مشاور بازاریابی و فروش نیز پیرامون شکست برخی ایده ها در استارت آپ ها صحبت می کند. همچنین اسماعیل قادری فر؛ مدیرکل برنامه ریزی معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری، به عناصر اصلی استارت آپ های موفق مثل اشتغال پایدار و اقتصاد دانش بنیان و مدل های ذهنی پرداخته و ایوب صادقیانی به تعریفی از مجموعه های شتاب دهنده و بیان مشکلات این گونه از کسب و کارها خواهند پرداخت.
برنامه مناظره «غیر محرمانه» نیز که جمعه 15بهمن ماه ساعت 21 از شبکه دو با حضور مدعوین و مهمانان اصلی به روی آنتن می رود میزبان بهزاد سلطانی ‎، رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، علی نقی مشایخی؛ استاد دانشگاه صنعتی شریف و آیدین سلام زاد؛ عضو آکادمی مدیریت آسیا خواهد بود.
در این برنامه ابتدا تعریفی از استارت آپ ها داده شده و پس از آن بخشی از گفت و گوها پیرامون فرصت ها و تهدیدهای این شیوه نوین کسب و کار خواهد بود. بررسی نقاط قوت و ضعف این شکل از فعالیت اقتصادی نیز در بخش های مختلف این مناظره مورد تحلیل و بررسی قرار خواهد گرفت.
«غیرمحرمانه» تا کنون موضوعات مختلفی را چون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، فرصت ها و تهدیدهای گردشگری در ایران، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در کشور، تعاملات ارباب رجوع و کارگزار، فرهنگ کار جمعی در ایران، روشن کردن چندسویه واقعیت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، ناشکیبایی و دلایل افزایش آن، حمایت از تولید ملی، آسیب شناسی نظام آموزشی کودکان استثنایی، اوقات فراغت، اجاره بهای مسکن، فرهنگ مدارا، بررسی اقتصاد بدون نفت، طرح تحول نظام سلامت، وضیعت تاکسیرانی کشور، واکاوی خروج از رکود اقتصادی، طب سنتی، کسب و کارهای کوچک، وضعیت خبررسانی در شبکه های مجازی و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است.
گفتنی است مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن شنبه ساعت 13:30 خواهد بود.

گالری
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی