1395/11/13 |
16:09 |
شناسه خبر: 41790

سینمایی"آقای 3000"

جمعه 1395/11/15 ساعت: 23:50

خلاصه فیلم:

مردی به نام استن راس که یک بازیکن معروف بیسبال است، در میانه ی عمر ورزشی اش و پش از آنکه سه هزارمین ضربه موفقش را به توپ بیسبال می زند، به طور ناگهانی تیم را رها کرده و با ورزش حرفه ای خداحافظی می کند! او معتقد است حالا که توانسته به رکورد سه هزار ضربه موفق دست یابد، دلیلی ندارد به حضور در عرصه ها ادامه داده و وقت آن است که به سراغ راه اندازی کسب و کارهای پول سازی همچون رستوران های زنجیره ای بپردازد. او که فرد بسیار مغرور و از خود راضی ای هم هست، اصلا به این توجه نمی کند که با این خداحافظی ناگهانی، تیم، مربی و همبازی هایش با چه مشکلاتی مواجه می شوند!
چند سالی می گذرد و زمانی که قرار است نام استن به عنوان یک چهره ماندگار در ورزش بیسبال صبت شود، در هنگام محاسبه ضربه های موفقش، مشخص می شود اشتباهی رخ داده و او به جای سه هزار ضربه، دو هزار و نهصد و نود و هفت ضربه موفق دارد و از همین رو نمی تواند در لیست دارنده سه هزار ضربه قرار گیرد!
در اینجاست که استن تصمیم می گیرد برای جبران این کمبود و زدن سه ضربه موفق دیگر، شانس خود برای راهیابی به تالار شهرت را مجددا به دست آورد. او که چند سالی از ورزش به دور بوده، آمادگی جسمانی لازم برای حضور در مسابقات را ندارد. از سوی دیگر با به دست گرفتن چوب بیسبال، در می یابد مهارت های گذشته اش را نیز از دست داده است!
وی که کماکان با غرور و خوربینی وارد عرصه شده، کم کم متوجه اشتباهاتش شده و تلاش می کند به جای اینکه تنها و تنها به منافع شخصی و فردیش فکر کند، مصلحت تیم و بازیکنانش را در نظر بگیرد. وی که در زمان ورود مجدد به تیم، اصلا حضور موثر و درخشانی ندارد، کم کم به روزهای اوجش بازگشته و در چند بازی، موفق می شود دو ضربه از سه ضربه کمبودش را جبران کند. در عین حال او می کوشد آموخته های جدیدش در خصوص احتراز از خودبینی و توجه به تیم را به دیگر هم تیمی های جوانش منتقل نماید.
بالاخره نوبت به بازی آخر می رسد و استن تنها یک شانس برای رساندن رکورد ضربه هایش به سه هزار را دارد، اما در این هنگام و با توجه به اینکه صلاح تیم در این است که او ضربه اش را بلند نزند، از زدن سه هزارمین ضربۀ موفق چشم پوشی کرده و موجبات پیروزی تیمش را فراهم می آورد!

 

اطلاعات تکمیلی:

نام فیلم (لاتین): Mr 3000

کارگردان: چارلز استون

تهیه کننده: گری باربر

بازیگران اصلی: بِرنی مَک ، مایکل ریسپولی ، برایان وایت

سال تولید: 2004

مدت (دقیقه): 94:00

ارسال نظر
captcha