1395/9/24 |
21:35 |
شناسه خبر: 41816

محمد درویش‌علی‌پور در گفت‌وگو با «صبا» عنوان کرد: فقط کودکان مخاطبان «گل و بلبل» نیستند

سری جدید «محله گل و بلبل» این روزها از شبکه دو سیما در حال پخش است. محمد درویش‌علی‌‌پور با اشاره به این که تا چه اندازه در انتخاب بازیگرانی که در سری جدید این برنامه...

سری جدید «محله گل و بلبل» این روزها از شبکه دو سیما در حال پخش است. محمد درویش‌علی‌‌پور با اشاره به این که تا چه اندازه در انتخاب بازیگرانی که در سری جدید این برنامه اضافه شده‌اند،نقش داشته است به «صبا» گفت: انتخاب بازیگران بیشتر به عهده من، کارگردان و تهیه‌کننده بوده است. بازیگران ما خودشان معتقدند که این کار با دیگر کارهایشان خیلی متفاوت است. ما سعی کردیم نقاط قوت سری قبل را بیشتر تقویت کنیم و از نظر محتوایی به‌روز باشیم.

این نویسنده ادامه داد:‌ ما در این برنامه به مسائلی می‌پردازیم که کمتر به آن پرداخته شده است، خصوصا فضای مجازی که خیلی‌ها را درگیر کرده است؛ به‌عنوان مثال ناسزا نوشتن زیر پست‌های برخی از هنرمندان که بسیار زیاد شده است. پرداختن به این مسئله خیلی خطرناک است اما ما سعی می‌کنیم کارشناسانه به آن بپردازیم تا استفاده از فضای مجازی را برای کودکان فرهنگ‌سازی کنیم و حداقل کودکان ما که در اول راه استفاده از فضای مجازی هستند فرهنگش را یاد بگیرند و بدانند که فضای مجازی خیلی خوب است ولی می‌تواند بد هم باشد.

وی با بیان روند کار گفت:‌ من تابه‌حال بیست قسمت از این برنامه را نوشته‌ام و تقریبا چند قسمت‌ از آنچه در تلویزیون پخش می‌شود جلو هستم و موازی‌کاری نخواهد شد؛ البته دو نفر دیگر هم برای نگارش کار به ما اضافه شده‌اند.

درویش‌علی‌پور درباره طیف‌های مختلف سنی مخاطبان «محله گل‌وبلبل» افزود:‌ از وقتی که نوشتن این پروژه را شروع کردم سعی کردم مخاطب آن تنها کودکان نباشند بلکه کودک و خانواده باشند. ما اگر بخواهیم صرفا کودکان را ببینیم مخاطبانمان کم می‌شوند و اگر خانواده را در کنار کودکان نداشته باشیم نه‌تنها نمی‌توانیم کار خوبی انجام بدهیم بلکه خیلی زود از یاد می‌رویم. زمانی یک کار موفق می‌شود که بتوانیم تمام سنین یک جامعه را پای آن بنشانیم. سری جدید برنامه «گل و بلبل» به گونه‌ای است که باحضور خانواده‌های مختلف و گویش‌های متفاوت، مخاطبان زیادی را در برمی‌گیرد ما نیز سعی کردیم کار موثری را برای مخاطبان بسازیم.

وی در ادامه اظهار داشت:‌ اکثر تکیه‌کلام‌هایی که به کار برده می‌شود را من نوشته‌ام و حتی به بازیگران نوع گویش و بیان تکیه‌کلام‌ها را هم می‌گویم و بارها آن را با بازیگران تمرین کرده‌ایم. البته نه فقط این برنامه بلکه در دیگر برنامه‌های عموپورنگ این امر وجود داشت به‌عنوان مثال «پهلوون پنبه» و «گلدون خان» تکیه‌کلام‌‌‌های جالبی داشته‌اند. آن‌ها با همان گویشی که من در ذهنم بود آن را بیان می‌کردند و کار هم خوب از آب درمی‌آمد.

محمد درویش‌علی‌پور در پایان گفت: در حال حاضر تمام ذهنیتم را روی این پروژه گذاشته‌ام و هر پیشنهادی به من می‌شود آن را نمی‌پذیرم تا این کار را به اتمام برسانم. قبل از این که شروع به نگارش «محله گل‌وبلبل» کنم خیلی روی شخصیت‌های آن فکر کردم تا آن‌ها شناسنامه داشته باشند و وقتی بیننده آن را می‌بیند، لذت ببرد.

 

ارسال نظر
captcha