1395/11/28 |
00:47 |
شناسه خبر: 41861

بررسی تورم در کالاهای اساسی در غیرمحرمانه

مستند مناظره «غیر محرمانه» 28 و 29 بهمن ماه و با توجه به نزدیک شدن به روزهای های پایانی سال به موضوع تورم در کالاهای اساسی پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، برنامه غیرمحرمانه به روال سابق با حضور صاحب نظران در دو بخش مستند گزارش و مناظره اصلی روانه آنتن می شود.
در قسمت مستند گزارش غیرمحرمانه که پنج شنبه 28 بهمن پخش می شود، محمد خوش چهره نماینده سابق مجلس شورای اسلامی و استاد اقتصاد دانشگاه تهران به تحلیل کاهش نرخ تورم و ملموس بودن آن در زندگی روزمره پرداخته است. محمدرضا مرتضوی، رئیس هیات مدیره کانون انجمن های صنایع غذایی ایران نیز از دلایل تورم فزاینده در کالاهای اساسی صحبت کردند.
همچنین حسین مهاجران، رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران و قاسمعلی حسنی، عضو هیات رئیسه اتحادیه بنکداران موادغذایی تهران از وضعیت تورم در حوزه فعالیت خود سخن گفتند و علیرضا منادی، استاد دانشگاه تهران تحلیلی از وضعیت تورم کشور ارائه داده است.
در برنامه مناظره که جمعه 29 بهمن ماه ساعت 21 از شبکه دو با حضور مدعوین و مهمانان اصلی به روی آنتن می رود، محمدرضا حاجی بابایی، نماینده مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابی همدان و فامنین، مهدی کاظم نژاد قائم مقام معاون بازرگانی و صنایع وزارت جهاد کشاورزی و علی دینی ترکمانی هیات علمی موسسه مطالعات و پژوهش های بازرگانی به بیان نظرات خود پرداختند.
در این مناظره از برنامه «غیر محرمانه» ابتدا به دلایل تفاوت بحث تورم در بخش های مختلف اقتصادی کشور اشاره شد.
از سوی دیگر تلاش برای تنظیم قیمت در بازار، نگاهی متفاوت به تعزیرات حکومتی و شیوه های قانون گذاری، بخش های دیگری از مباحث مهم در این مناظره هستند.
«غیرمحرمانه» تا کنون موضوعات مختلفی را چون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، فرصت ها و تهدیدهای گردشگری در ایران، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در کشور، تعاملات ارباب رجوع و کارگزار، فرهنگ کار جمعی در ایران، روشن کردن چندسویه واقعیت ترافیک، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، ناشکیبایی و دلایل افزایش آن، حمایت از تولید ملی، آسیب شناسی نظام آموزشی کودکان استثنایی، اوقات فراغت، اجاره بهای مسکن، فرهنگ مدارا، بررسی اقتصاد بدون نفت، طرح تحول نظام سلامت، وضیعت تاکسیرانی کشور، واکاوی خروج از رکود اقتصادی، طب سنتی، کسب و کارهای کوچک، وضعیت خبررسانی در شبکه های مجازی و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است.
گفتنی است مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن شنبه ساعت 13:30 خواهد بود.

گالری
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی