1395/12/2 |
11:45 |
شناسه خبر: 41872

سینمایی"سرِ خط"

جمعه 1395/12/06 ساعت: 8

خلاصه فیلم:

داستان دو نوجوان بنامهای آرش و جاوید است که در مدرسه بر سر ریاست گروهی بنام خشن، با هم رقابت دارند. دراین میان ورود معلم پرورشی جدیدی بنام صدیقی به مدرسه باعث شدت گرفتن اختلافات آنها میشود. صدیقی با اطلاع از خلافکاریها ونزاع آنها و ا ینکه آرش در گذشته قهرمان مسابقات شنای دانش آموزی بوده، سعی دارد او رابه کناره گیری از این رفتارها و ازسرگیری تمرینات شنا ترغیب کند. جاوید و سایر اعضای گروه با مشاهده صمیمیت صدیقی و آرش، او را ازسرگروهی کنار می گذارند. آرش برای نشان دادن حسن نیت صدیقی و اینکه او با سایر اولیاء مدرسه متفاوت است، به درخواست گروه او را به استخر دعوت
 می کند.صدیقی با وجود مشکل بیماری فرزندش و بستری بودن او در بیمارستان، دعوت آنها را می پذیرد و بچه ها در استخر متوجه میشوند که او از یک پا معلول می باشد. جاوید که همچنان کینه آرش را به دل دارد، او را به مسابقه درعمق استخر دعوت می کند و با هل دادن اودر زیر آب، باعث ضربه مغزی او می شود.آرش در بیمارستان بستری می شود و والدین او که مدتی است جدا از هم زندگی می کنند، هر یک قصد مقصر جلوه دادن دیگری را دارند و قصد دارند به خاطر این حادثه از صدیقی شکایت کنند.
     جاوید نیز که نگران حال آرش است از رفتار خود بسیار پشیمان و متنبه است. صدیقی که خود درگیرودار بیماری فرزندش می باشد سعی در بهبود اوضاع دارد و نقش والدین آرش را در غفلت از تربیت فرزندان و روی آوردن او به رفتارهای ناهنجار یاد آور می شود. در پایان با بهبودی حال آرش و مرخص شدن از بیمارستان، والدین او دست از اختلافات خود برداشته و زندگی مشترکشان را از سر می گیرند. آرش و جاوید نیز تمرینات شنای خود را از سر می گیرند.

 

اطلاعات تکمیلی:

کارگردان: بهرام صادقی مزیدی

تهیه کننده: یداله کریمی، عهدیه زارع

بازیگران اصلی: علی اوسیوند - نیما رئیسی - زهرا سعیدی - مهدی صباغی - قربان نجفی - نسیم ادبی

سال تولید: 1389

کشور سازنده: ایران

مدت (دقیقه): 90:00

ارسال نظر
captcha