1396/2/13 |
20:00 |
شناسه خبر: 41973

اشتغال، موانع و راهکارهای آن در برنامه «غیر محرمانه»

مستند مناظره «غیر محرمانه» 14 و 15 اردیبهشت ماه با حضور کارشناسان و صاحب نظران اقتصادی به موضوع مهم اشتغال، موانع و راهکارهای آن پرداخته است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو، مستند مناظره «غیرمحرمانه» در این قسمت از برنامه خود با توجه به اینکه سال هاست اشتغال به عنوان یکی از دغدغه های اقتصادی مهم کشور مطرح می شود، نگاهی جامع به بررسی موانع اشتغال و راهکارهای اشتغالزایی خواهد داشت.
در مستند گزارش «غیر محرمانه» که پنج شنبه 14 اردیبهشت به روی آنتن خواهد رفت، غلامرضا کاتب؛ نماینده مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون اشتغال مجلس، درباره بخش هایی از موانع ایجاد شغل صحبت کرده و علیرضا محجوب؛ نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر درمجلس شورای اسلامی و دبیرکل خانه کارگر راهکارهای اشتغالزایی را بررسی می کنند. همچنین اسدی؛ مدیر یکی از شرکت های خصوصی کشور از دغدغه بخش خصوصی در این خصوص و سمیه باقربیگی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان، از مشکلات متعدد فضای اشتغالزایی در عرصه صنایع نوین صحبت کردند.
در برنامه مناظره «غیر محرمانه» که جمعه 15 اردیبهشت ماه ساعت 21 از شبکه دو با حضور مدعوین و مهمانان اصلی به روی آنتن می رود، اصغر نورا... زاده؛ مدیر عامل صندوق کارآفرینی امید، محمدرضا مرتضوی؛ دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت ایران و جعفر قادری؛ اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شیراز و نماینده سابق مجلس شورای اسلامی به موانع اشتغال در کشور پرداخته اند.
در این مناظره از برنامه «غیر محرمانه» ابتدا آماری از وضعیت اشتغال کشور ارائه داده شده و پیرامون صحت و سقم این آمار تبادل نظر می شود. سپس قوانین مزاحم و نظام مالی کشور به عنوان دو مانع اصلی در این زمینه مورد بررسی قرار می گیرد.
«غیرمحرمانه» تا کنون موضوعات مختلفی را چون بررسی وضعیت صنعت خودروسازی، فرصت ها و تهدیدهای گردشگری در ایران، نگاهی به وضعیت بنزین و آلودگی هوا، جریانات مد و پوشاک در کشور، فرهنگ کار جمعی در ایران، بنیان های اقتصاد مقاومتی و راهکارهای عملیاتی شدن آن، ناشکیبایی و دلایل افزایش آن، حمایت از تولید ملی، اجاره بهای مسکن، بررسی اقتصاد بدون نفت، طرح تحول نظام سلامت، واکاوی خروج از رکود اقتصادی، طب سنتی، کسب و کارهای کوچک، وضعیت خبررسانی در شبکه های مجازی و ... مورد بحث و تبادل نظر قرار داده است.
گفتنی است مستند مناظره «غیر محرمانه» به تهیه کنندگی علیرضا عاصم یوسفی و اجرای محمود احمدی افزادی با روایت مهدی بابایی کاریست از گروه اجتماعی فرهنگی که پنجشنبه و جمعه هر هفته ساعت 21 از شبکه دو به روی آنتن می رود و بازپخش آن یکشنبه ساعت 13:30 خواهد بود.

گالری
ارسال نظر
captcha
نظرسنجی