1396/5/4 |
21:00 |
شناسه خبر: 42108

به مناسبت روز جهانی مار؛ دانستنی هایی از یک خزنده مفید در برنامه «طبیعت 360 درجه»

موضوع این هفته برنامه «طبیعت 360 درجه» که پنجشنبه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش می شود به «حفاظت از مارها» اختصاص دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ به مناسبت روز جهانی مار (world snake day) موضوع این هفته برنامه «طبیعت 360 درجه» به اهمیتی که این گروه از گونه های حیات وحش به لحاظ ارزش های پزشکی، بوم شناختی، اقتصادی، جاذبه های گردشگری و ... که در بسیاری از موارد مغفول مانده و یا استفاده نادرستی از آن می شود، اختصاص یافته است.
مهمان این برنامه دکتر رجب زاده؛ کارشناس تنوع زیستی است که پیرامون اهمیت و خطراتی که مارها را به عنوان یکی از گونه های مهم زیست محیطی تهدید می کند با پرهام دیباج مجری برنامه به گفت و گو می نشیند.
همچنین بییندگان این قسمت از «طبیعت 360 درجه» شاهد گزارشی مستند از یک مار غیر سمی هستند. در این برنامه توضیحاتی پیرامون گونه های مختلف مارها، حضور و فواید حضور این خزندگان مفید در زندگی انسان ها داده می شود. 
گفتنی است افزایش توجه عمومی و آگاهی نسبت به گونه های مختلف مارها در سراسر جهان دلیل عمده نامگذاری یک روز از سال به نام این خزنده مفید است تا بتوان از این گونه خاص از نظر جنبه های مختلف ظاهری، رفتاری، کارکردی، علمی و ... حفاظت به عمل آورد. فعالان محیط زیستی امید دارند که «روز جهانی مار» بتواند در از بین بردن ترس و تصورات نادرست مردم در مورد مارها کمک کرده و به مردم این امکان را بدهد تا این گونه های زیبای سازش پذیر و با ارزش زنجیره غذایی  را هر چه بیشتر بشناسند.  
برنامه «طبیعت360 درجه» کاریست از گروه دانش و اقتصاد با تهیه کنندگی و اجرای پرهام دیباج که پنجشنبه ها ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش می شود .
ارسال نظر
captcha