1396/4/31 |
13:59 |
شناسه خبر: 42148

«ژیلا صادقی» قابلیت اجرا با ریتم تند و بازیگری دارد/ سریال «پنچری» و برنامه «نگی که نگفتی» مخاطب خود را دارند

خبرگزاری شبستان: مجتبی احمدی گفت: به دنبال مجری بودیم که بتواند از عهده این ریتم تند و شوخی ها برآید و همچنین قابلیت بازیگری نیز داشته باشد که انتخاب نهایی ما با توجه به مجریان خوب تلویزیون، ژیلا صادق

«مجتبی احمدی» تهیه کننده و کارگردان برنامه تلویزیونی «نگی که نگفتی» درباره طرح اولیه این برنامه و چگونگی اجرای موضوعات آن به خبرنگار تلویزیون شبستان گفت: طرح اولیه این برنامه را به آقای عادلی، مدیر گروه اجتماعی شبکه دو سیما ارائه دادم و وی نیز طرح را بررسی و اصلاح کرد و سپس به آقای دیبایی، قائم مقام شبکه دو ارائه شد و نظرات ایشان که نظرات مدیریت تلویزیون بود به کلیت طرح تزریق کردیم و اصلاحات لازم انجام شد.

 

پرداختن به موضوعات اجتماعی خاص با چاشنی شوخی

وی با بیان اینکه در «نگی که نگفتی» موضوعات اجتماعی کمتر طرح شده را مورد توجه قرار می دهیم، توضیح داد: در اتاق فکر حدود 20 نفره ما که متشکل از چند کارشناس اجتماعی، روانشناس، صاحبنظران سینما و تلویزیون و چند مدیرسابق تلویزیون است، از حدود 2 ماه پیش روی موضوعات اجتماعی تمرکز کرد و موضوعاتی خاص که کمتر به آنها پرداخته شده را انتخاب کرد و در نهایت به عنوان موضوعات محوری برنامه انتخاب شدند. موضوعات محوری برنماه نیز به ساختار نیاز داشت که این ساختار شامل نمایش، اجرای استندآپ، پلاتو و ... بود و نیاز بود که روی کاغذ پیاده شود، به همین دلیل برای تمام حدود 60 موضوعی که انتخاب شده بود، سناریو نوشتیم و ما برای همه بخش های برنامه از پلاتو و اجرای خانم صادقی، سناریو روزانه و هفتگی داریم.

 

کارگردان و تهیه کننده «نگی که نگفتی» با اشاره به اینکه هنجارها و ناهنجاری های اجتماعی، موضوعات مفصل برنامه است، گفت: موضوع یک هفته در طول چهار روزی که برنامه از شنبه تا سه شنبه روی آنتن می رود، از خیلی جهات مورد بررسی قرار می گیرد و آمار و نظرات مردمی در مورد آن مشخص می شود و ما هم شوخی هایی با موضوع مربوطه می کنیم و در واقع موضوع را با لحنی خاص و در فضایی مفرح، یادآوری یک اتفاق دراماتیک برای مخاطب خودمان جا می اندازیم. برای مثال موضوع برنامه هفته گذشته، «تنبلی» بود که بسیار دراماتیک است چراکه امکان دارد تنبلی یک فرد برای بقیه افراد آزادهنده باشد. ما سعی کردیم درباره این ناهنجاری شوخی هایی داشته باشیم.

 

 

«ژیلا صادقی» قابلیت اجرا با ریتم تند و بازیگری دارد

وی درباره انتخاب ژیلا صادقی به عنوان مجری برنامه «نگی که نگفتی» و ویژگی هایی بارز او برای اجرای این برنامه، به خبرنگار شبستان گفت: هدف اصلی برنامه ما از ابتدای کار این بود که فضایی مفرح برای مخاطبانی داشته باشیم که بعد از یک روز کاری پای تلویزیون نشستند. همچنین از ابتدا مبنای برنامه این بود که به سراغ مسائل اجتماعی زندگی مردم برویم که در واقع این مسائل در روزمره شان موثر است. با توجه به اینکه برنامه لحنی شاد دارد و قرار است با مسائل جدی، شوخی کند و با توجه به اینکه نگاه شوخ طبعانه ما نباید مسائل جدی را تحت تاثیر قرار می داد و نه مسائل جدی مطروحه، زخمی جدید به زخم مردم اضافه می کرد، به سمت ساختاری مفرح رفتیم تا با ریتم تند و شوخ طبعانه، مخاطب خسته نشود. به همین دلیل به دنبال مجری بودیم که بتواند از عهده این ریتم تند و شوخی ها برآید و همچنین قابلیت بازیگری نیز داشته باشد که انتخاب نهایی ما با توجه به مجریان خوب تلویزیون، ژیلا صادقی بود.

 

سریال «پنچری» و برنامه «نگی که نگفتی» مخاطب خود را دارند

احمدی همچنین در مورد زمان پخش این برنامه از شبکه دو سیما که همزمان با سریال شبانه شبکه سه است، نیز اظهار کرد: به هر حال نمی توان کتمان کرد که شبکه های تلویزیونی پرمخاطب داریم و به هر حال ممکن است برنامه هایشان نیز یکدیگر را همپوشانی کنند و مبنای مدیریت سیما این است که سریال های تلویزیونی همپوشانی نداشته باشند. البته یکی از بخش های پرمخاطب تلویزیون و شبکه دو، اخبار 20:30 است که برنامه ما نیز بلافاصله بعد این این بخش خبری روی آنتن می رود و برنامه ما اگر آنقدر قابلیت داشته باشد که مخاطبان اخبار را پای برنامه نگه دارد، شک نکنید که مخاطبان خود را پیدا می کند. قطعاً سریال «پنچری» برزو نیک نژاد و مهران مهام مخاطبان خود را دارد که زمان تکرار نیز دارد و برنامه «نگی که نگفتی» هم مخاطب خودش را دارد و به نظر من پخش همزمان این دو، لطمه ای به هم نمی زند.

 

وی در ادامه در مورد بازخوردهای برنامه بیان کرد: باور کنید بعد از دومین برنامه که روی آنتن رفت اعلام شده بود که ویدئو ارسال کنند و فکر نمی کردیم که ویدئوهای زیادی ارسال شود و به همین دلیل چند روز بعد ویدئوها را چک کردیم که با حجم بالایی از ویدئو و اعلام نظر درم ورد موضوعات برنامه، مجری و ... روبرو شدیم و اصلا فکرش را نمی کردیم که با چنین بازخوردی روبرو شویم.

 

 

«انتخاب اسم» موضوع این هفته برنامه «نگی که نگفتی»

احمدی درباره موضوع این هفته برنامه نیز خبر داد: موضوع این هفته برنامه «انتخاب اسم» است که در این موضوع به معیارهای والدین برای انتخاب اسم فرزندان و اینکه افراد نسبت به اسم خود چه حسی دارند و از آن احساس رضایت دارند یا خیر، می‌پردازیم.

 

محتوا و ساختار عوامل موفقیت برنامه های اجتماعی

کارگردان و تهیه کننده برنامه «نگی که نگفتی» در پایان در مورد برنامه سازی اجتماعی و موفقیت در این حوزه به خبرنگار شبستان گفت: برنامه سازی در حوزه اجتماعی کار آسانی نیست و یک برنامه اگر بخواهد در این حوزه سرپا بماند، قطعا باید دارای محتوا و ساختار باشد که عامل های موفقیت برنامه هستند و ما نیز تمام تلاش مان را می کنیم که به ساختاری جذاب برسیم و محتوای خوبی داشته باشیم.

 

«نگی که نگفتی» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به کارگردانی و تهیه‌کنندگی مجتبی احمدی که شنبه تا سه شنبه پس از خبر ۲۰:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

 

 

گفت‌وگو: آزاده فضلی

ارسال نظر
captcha