1396/7/22 |
11:09 |
شناسه خبر: 42187

نحوه شکل گیری داعش و حمایت های آمریکا از آنها

قسمت دوازدهم مجموعه «رخنه» با موضوع نحوه شکل گیری گروه تروریستی داعش و حمایت های آمریکا و کشورهای غربی از حضور آنها در عراق و سوریه امشب ( شنبه 22 مهر) از شبکه دو سیما روانه آنتن می شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ «رخنه» در این قسمت از برنامه میزبان سعدا... زارعی کارشناس بین الملل و مسائل غرب آسیا  است. مجموعه «رخنه» علاوه بر واکاوی «نفوذ» در ایران از دوره مشروطه تا کنون به مساله نفوذ استعمار در کشورهای مختلف می پردازد و با استفاده از تصاویر آرشیوی، گفت و گو با کارشناسان، موشن گرافی و ... نقشه ها و راهبردهای نفوذ دشمن برای رخنه در کشورهای مختلف را بررسی می کند.
این مجموعه در قسمت های پیشین خود به موضوعاتی چون سیاست های برانداز سازمان مجاهدین خلق، نقش غربگرایان در انحراف مشروطه، چگونگی امضای فرمان مشروطه، نفوذ انگلستان در جامعه نخبگانی و رسانه ها برای فراهم شدن کودتای 1299 و روی کار آمدن رضا خان، تلاش آمریکا برای نفوذ در انقلاب کوبا پس از به قدرت رسیدن فیدل کاسترو، نقش سازمان سیا در برخورد با جنبش های استقلال طلبانه چپ و ... پرداخته است. 
مستند «رخنه» کاریست از گروه سیاسی شبکه دو به تهیه کنندگی هادی نعمت اللهی که شنبه ها ساعت 20:00 از این شبکه پخش می شود و بازپخش آن جمعه ها ساعت 16:00 خواهد بود.
ارسال نظر
captcha