1396/11/30 |
10:21 |
شناسه خبر: 42425

ویژه برنامه های شبکه دو سیما به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)

شبکه دو سیما در سوگ شهادت بانوی دو عالم؛ حضرت فاطمه زهرا (س) و هم گام با برگزاری مجالس عزاداری در سراسر کشور؛ ویژه برنامه های متعددی را برای بینندگان این شبکه تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ «کوی محبت» به مناسبت شهادت دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا (س) از نجف اشرف و صحن حضرت زهرا (س) با حضور حجت الاسلام حسینی قمی، مداحی ذاکران اهل بیت (ع) و بخش های گزارشی در روزهای دوشنبه ۳۰ بهمن ماه ساعت ۱۹:۱۵ و ۲۳:۴۵ و سه شنبه یک اسفندماه ساعت ۱۳:۱۵ و ۱۹:۱۵  تقدیم مخاطبان می شود.
«کوی محبت» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی با تهیه‌کنندگی و اجرای سید مصطفی موسوی که به صورت مستقیم از اماکن مذهبی، حرم های مطهر و با حضور اساتید حوزه و دانشگاه و کارشناسان مذهبی ابعاد شخصیتی ائمه اطهار (ع) را بررسی می کند.
«ذکر عاشورائیان» عنوان ویژه برنامه دیگری است که به پوشش مرثیه خوانی حاج محمود کریمی به مناسبت شهادت حضرت زهرا (س) می‌پردازد. این برنامه کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه کنندگی سعید پورفرج که دوشنبه ۳۰ بهمن ساعت ۲۰:۱۵ و ۲۳:۳۰، سه شنبه یک اسفند ساعت ۷:۰۰، ۸:۱۰،  ۱۱:۳۰، ۱۵:۰۰ ، ۲۰:۱۵و ۲۲:۵۰ و چهارشنبه ۲ اسفند ساعت ۷:۰۰  و ۱۰:۱۵ و ۲۰:۱۵ روانه آنتن می شود.
همچنین برنامه «از لاک جیغ تا خدا» کاری از گروه خانواده به تهیه کنندگی هاشم تفکری بافقی در ایام شهادت حضرت زهرا (س) با رویکرد ویژه ای تقدیم علاقمندان به فرهنگ عفاف و حجاب خواهد شد. این برنامه که با هدف انعکاس و تصویر تحولات درونی انسان تهیه شده و الگوسازی برای جامعه جوان کشور را به صورت ویژه ای در نظر دارد از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۱۷:۳۰ پخش می شود.
مستند «مادرانه» شامل گفت و گویی اختصاصی با مادران آسمانی شهداست. این برنامه به سراغ یکی از مهمترین منابع تورق زندگی و رزمندگی شهدا یعنی مادران شهیدان گرانقدر هشت سال دفاع مقدس رفته که نامشان به عنوان اسطوره های صبر و عاشقی در تاریخ این سرزمین حک شده است.
مستند «مادرانه» کاری است از تامین برنامه شبکه دو سیما، به کارگردانی سید احمد معصومی نژاد که در گروه تلویزیونی شاهد تهیه شده است و مصادف با شهادت حضرت فاطمه (س) دوشنبه و سه شنبه ساعت ۲۱:۰۰ روانه آنتن می شود. بازپخش این برنامه سه شنبه و چهارشنبه ساعت ۶:۳۰  خواهد بود.
گروه کودک و نوجوان نیز برنامه مناسبتی «تن های تنها» را به تهیه کنندگی اصغر مهدی ابهری با حضور کارشناسان مختلف و در بخش های متعددی چون مداحی ویژه نوجوانان،  قصه خوانی و روایت هایی پیرامون زندگی و سیره حضرت فاطمه زهرا (س) تهیه کرده که اطلاعات ارزنده ای را به قشر مخاطب این برنامه یعنی گروه سنی نوجوان تقدیم می کند. این برنامه سه شنبه حوالی ساعت ۱۴:۰۰ و چهارشنبه حوالی ساعت ۱۵:۰۰ روانه آنتن می شود.
همچنین برنامه های «عصر خانواده» و «تصویر زندگی» کاری از گروه خانواده و «زنده باد زندگی» و «نمادو» کاری از گروه دانش و اقتصاد نیز با رویکرد ویژه این ایام تقدیم مخاطبان می شود.

ارسال نظر
captcha