1397/2/22 |
18:00 |
شناسه خبر: 42582

رئیس مجلس اندونزی همراه با «بدون مرز» در شبکه دو

برنامه «بدون مرز» شنبه 22 اردیبهشت ساعت 19:45 میزبان فان لیزون، رئیس مجلس اندونزی خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ مرتضی غرقی در جدیدترین قسمت این برنامه، پای صحبت‌های فان لیزون، رئیس مجلس اندونزی نشسته و با او پیرامون راه حل مقابله با اسلام هراسی در غرب و دخالت کشورهای غربی در امور داخلی کشورهای اسلامی؛ همچنین اتحاد مسلمانان به گفت و گو می پردازد.

فان لیزون با حضور در برنامه تلویزیونی «بدون مرز»، ضمن اشاره به مداخلات غربی‌ها در امور داخلی کشورهای اسلامی به این نکته اشاره می کند که باید با اتحاد، به مداخله گران پیامی مشترک بفرستیم و موضعی محکم در قبال آنان اتخاذ کنیم. هم‌چنین او معتقد است که شکل‌گیری پارلمان‌های کشورهای اسلامی، نقش موثری در حل اختلافات و مشکلات جهان اسلام خواهد داشت.

اسلام هراسی و مداخله کشورهای غربی در امور کشورهای جهان اسلام، در سالیان اخیر ظاهر جدی‌تری به خود گرفته است. به نظر می‌رسد که امپریالسیم جهانی، بعد از فروپاشی شوروی سابق به دنبال دشمنی فرضی در منطقه می‌گشت تا بتواند به این بهانه اقدامات نظامی و تجاوزات خود را توجیه کند. یکی از این راه‌ها، هدف قرار دادن مسلمانان و ترویج اسلام هراسی در غرب بود. فان لیزون در برنامه این هفته «بدون مرز» گفت و گویی متفاوت با مرتض غرقی داشته و نقطه نظرات خود را پیرامون حل این مشکل جهان اسلام ارائه داده است.

«بدون مرز» یک برنامه گفت‌وگو محور است که هر هفته با اجرای مرتضی غرقی میزبان سیاست‌مداران شناخته شده دنیا می‌شود. این برنامه آیینه‌ای برای انعکاس دیدگاه‌ شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار بر ایران، منطقه و جهان است.

گفتنی است این برنامه کاریست از گروه سیاسی شبکه دو سیما به تهیه کنندگی مرتضی غرقی که شنبه‌ها ساعت 19:45 از این شبکه روانه آنتن می شود.

ارسال نظر
captcha