1396/9/28 |
10:28 |
شناسه خبر: 42586

محمودی در گفت و گو با میزان: سایه بان به دغدغه‌های جامعه کارگری پرداخت/چون بازی‌ها واقعی بود به دل مخاطب نشست

تهیه کننده سریال سایه بان گفت: تلاش کردیم به جنسی از بازی برسیم که به واقعیت نزدیک و باورپذیر شود نه این که صرفا برای مخاطب نقش را مقابل دوربین برده باشیم.

نوید محمودی تهیه کننده و یکی از کارگردانان سریال "سایه بان" در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان درباره دلیل استقبال مخاطبان از سریال "سایه بان" گفت: مهم ترین نکته سریال "سایه بان" نزدیکی شباهت به واقعیت زندگی مردم است، آنان زندگی خود را در قاب تلویزیون می بینند به همین دلیل برایشان جذاب است و استقبال می کنند. 


وی افزود: "سایه بان" 50 قسمت دارد و مردم با پخش قسمت هایی که تا کنون روی آنتن رفته است اظهار خوشحالی می کنند، قشر کارگر از این که زندگی خود را می بینند، در مورد دغدغه هایشان گفت و گو می شود و غم و غصه هایشان را برخلاف آثار دیگر در این سریال می بینند خوشحال هستند.

این تهیه کننده و کارگردان درباره بازی بازیگران این سریال اظهار کرد: شاید در این باره صحبت کردن به نوعی تعریف از خودمان باشد اما تلاش کردیم به جنسی از بازی برسیم که به واقعیت نزدیک و باورپذیر شود نه این که صرفا برای مخاطب نقش را مقابل دوربین برده باشیم.

محمودی با اشاره به چگونگی پرداخت خانواده و ایرانی بودن آن در "سایه بان" توضیح داد: مهمترین نهاد یک اجتماع خانواده است، وقتی خانواده درست باشد هر آن چه که در آن و بین افراد اتفاق می افتد در جامعه نمود پیدا می کند، یعنی رفتارهایی که ما در جامعه بروز می دهیم نتیجه رفتار و یادگیری های ما در خانه و خانواده است به همین دلیل بسترهایی از خانواده ها و اتفاقاتی که در روابط بین افراد در خانه و جامعه وجود دارد را به تصویر کشیدیم تا شاید متوجه شویم که دلیل بی اعتمادی و نبود محبت نسبت به یکدیگر چیست. اعتماد و محبت را در خانه های خود فراموش کرده ایم و این وضعیت در جامعه نیز تسری پیدا کرده است. اگر در خانه ها به این مسائل و ارتباطات بین اعضا توجه شود در جامعه نیز توجه، اعتماد و محبت در روابط بین اعضای جامعه بروز می کند. 

وی به خودخواهی والدین در مورد مسائل مختلف که به خوبی در این سریال به تصویر کشیده است پرداخت و افزود: طرح قصه سایه بان متعلق به من است و به همه چیز در ابتدای قصه فکر کرده بودیم. سعید دولتخوانی به عنوان نویسنده مسائل را در بهترین شکل روی کاغذ پیاده کرد. در سریال "سایه بان" چند نوع روابط خانوادگی مورد بحث است، خانواده های بسیار سنتی، خانواده هایی که بین سنت و مدرنیته مانده اند و خانواده های مدرن. سعی کردیم درباره روابط افراد، رفتارها، کنش و واکنش هایشان، آن چه که به واقعیت نزدیک تر است را برای مخاطب نمایش دهیم. 

نوید محمودی
تهیه کننده "چند متر مکعب عشق" خاطر نشان کرد: بعد از اتمام تولید "سایه بان" پروژه ای برای ساخت در دست ندارم و درباره تولید اثر جدید هیچ برنامه ریزی نکرده ام .

گفتنی است؛ "سایه بان" به تهیه کنندگی و کارگردانی نوید و جمشید محمودی این شب ها ساعت 21:30 از شبکه دوم سیما پخش می شود. 

در خلاصه داستان سریال "سایه بان" آمده است: سایه بان قصه زندگی امروز ما و شماست. دو رفیق که در منطقه ای کارگر نشین بزرگ شده اند، تا پای جان تلاش می کنند تا با امید چراغ خانه هایشان را روشن نگه دارند. ایستاده اند در برابر سرنوشت سرکش. عشق و ایمان، خون می شود در رگ هایشان تا از پا نیفتند و دلخوش بمانند به رحمت خدا و فرداهای بهتر اما زخمی در راه است زخمی که سنگ محکی برای رفاقت دیرینه شان است.

سریال بازیگران سریال عبارتند از امین تارخ، رویا تیموریان، بهزاد فراهانی، علی اوسیوند، پریوش نظریه، آناهیا افشار، مجتبی پیرزاده، هستی مهدوی، کاوه خداشناس، افسانه کمالی، حسام محمودی، خاطره حاتمی، سامان صفاری، افشین اخلاقی، سینا مهراد، ساقی حاجی پور، زهرا بهروز منش، مهری آل آقا، جعفر کرمانی، نگار جعفری و کامران تفتی.

سریال سایه بان
دیگر عوامل "سایه بان" عبارتند از نویسنده: سعید دولتخانی، جمشید محمودی، ناظر کیفی: سیدهادی موسوی، مدیر تصویربرداری: امیر موسوی، تصویربردار: مهدی رضایی، دستیاران تصویربرداری: فرهاد رستمی، مهدی میر اعلایی و مسلم میرشکاری، تدوین: نیما جعفری جوزانی، جلوه های ویژه بصری: علیرضا قادری اقدم، مدیر صدابرداری: سعید بجنوردی، طراح صحنه: امیرحسین باباییان، منشی صحنه: مرجان تاجیک، طراح لباس: مهرناز اکبری، دستیار اول و مدیر برنامه ریزی: فرزاد رحمانی، دستیار کارگردان: بهروز هداوند، محمد مهرورز، محمد خان محمد، مجری طرح: شیما قنبری، مدیر تولید: سامان شعشعه، مشاور تهیه کننده: ارشاد محمودی، مدیر تولید پیش تولید: علیرضا باقربیگی، مدیر تدارکات: مرتضی اسکندری.

ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی