1397/3/5 |
13:24 |
شناسه خبر: 42639

چرا اروپا باید به تعهداتش در برجام عمل کند؟

«بدون مرز» در برنامه این هفته خود که شنبه 5 خردادماه ساعت 20:00 روانه آنتن می شود میزبان ماسیمو دالما؛ نخست وزیر سابق ایتالیا خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ نخست وزیر سابق ایتالیا با حضور در برنامه تلویزیونی «بدون مرز»، ضمن اشاره به خروج آمریکا از برجام، نقش سران اروپایی در این تفاهم‌نامه را نقشی کلیدی ذکر می کند و معتقد است اکنون زمان آن رسیده که اروپا نقش مثبت خود را با پایبندی به تعهدات 5+1، ایفا کند.

همچنین ماسیمو دالما به سوالات مختلفی درباره خروج آمریکا از برجام، پایبندی اروپا به تعهدات 5+1 و شرط برپایی صلح در منطقه پاسخ می دهد. به گفته او کلید برپایی صلح در منطقه، حل مشکل فلسطین و واکنش جهانیان نسبت به شهرک‌سازی اسرائیل است.

او در این برنامه به این نکته اشاره می کند که رفتارهای دولت آمریکا نسبت به موضوعات بین‌المللی و زیرپا گذاشتن توافقات جهانی، نگرانی‌های بسیاری را در دولت‌های اروپایی ایجاد کرده است و اذعان می دارد؛ «راه حل مقابله با اقدامات آمریکا این است که دولت‌های بزرگ اروپایی، بدون در نظر گرفتن همکاری آمریکا، به تعهداتشان نسبت به برجام عمل کنند و روابط مالی واقتصادی خود با ایران را تقویت نمایند. موضوع اصلی در توافق هسته‌ای، برداشتن تحریم‌ها و تقویت روابط اقتصادی با ایران بوده است و این اقدام اروپایی‌ها می‌تواند به اجرایی شدن توافق هسته‌ای کمک کند.»

گفتنی است «بدون مرز» یک برنامه گفت‌وگو محور است که هر هفته با اجرای مرتضی غرقی میزبان سیاست‌مداران شناخته شده دنیا می‌شود. این برنامه آیینه‌ای برای انعکاس دیدگاه‌ شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار بر ایران، منطقه و جهان است.

مستند «بدون مرز» کاریست از گروه سیاسی شبکه دو سیما به تهیه کنندگی مرتضی غرقی که شنبه هر هفته ساعت 20:00 روانه آنتن شبکه دو می شود.

 

گالری
ارسال نظر
captcha