1397/3/19 |
14:45 |
شناسه خبر: 42662

بررسی چگونگی تحصیل دانش آموزان و دانشجویان افغانستانی در ایران

مستند «بدون مرز» شنبه 19 خرداد ماه ساعت 20:00 در گفت و گو با نصیر احمد؛ سفیر افغانستان در ایران به چگونگی تحصیل دانش آموزان و دانشجویان افغانستانی در ایران می پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ در این قسمت از مستند «بدون مرز» دکتر نصیر احمد؛ سفیر افغانستان در تهران ضمن قدردانی از جمهوری اسلامی ایران در ایجاد چنین فرصت هایی برای دانشجویان و دانش آموزان افغانستانی در مراکز علمی و دانشگاهی ایران، می گوید بسیاری از فارغ التحصیلان افغانستانی از دانشگاه های ایران اکنون در پست های مدیریی دولت افغانستان قرار دارند و این کمک بزرگی به توسعه روابط دو کشور خواهد بود.

 گفته می شود بیش از یازده هزار دانشجوی افغانستانی هم اکنون در دانشگاه های ایران مشغول به تحصیل هستند و بیش از هشت هزار دانشجو نیز طی دو دهه اخیر از دانشگاه های افغانستان فارغ التحصیل شده اند.

«بدون مرز»  با تمرکز بر سیاست خارجی تولید شده و محور اصلی آن گفت و گو با شخصیت ها و سیاستمداران جهان است. این برنامه در دو بخش ارائه می شود که بخش اول آن به معرفی موضوع اختصاص دارد و در ادامه در گفت و گو با رجال سیاسی به سوالاتی که در ذهن مخاطب وجود دارد؛ پاسخ داده می شود.

این برنامه به عنوان مستندی تخصصی در حوزه سیاست بین الملل به موضوعات مختلفی از جمله روابط دو جانبه، مسائل منطقه ای و بین المللی و ... می پردازد.

مستند «بدون مرز» کاریست از گروه سیاسی شبکه دو به تهیه کنندگی مرتضی غرقی که شنبه هر هفته ساعت 20:00 روانه آنتن می شود.

 

ارسال نظر
captcha