1397/3/30 |
19:01 |
شناسه خبر: 42696

پخش مستند سیاسی «17 ماهی که گذشت» از شبکه دو سیما

اول تیرماه مصادف است با عزل ابوالحسن بنی صدر، شبکه دو سیما نیز به همین بهانه مستند «17 ماهی که گذشت» را برای بینندگان علاقمند به تاریخ سیاسی کشور تدارک دیده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ این مستند، روایتی تاریخیست از انتخاب تا عزل ابوالحسن بنی صدر که در روز نخست تیرماه 1360 و به دنبال رأی اکثریت قاطع نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عدم کفایت سیاسی وی رخ داد. مستند «17 ماهی که گذشت» شامل تصاویری آرشیویست که به بررسی روند 17 ماه ریاست بنی صدر و سرانجامی که پیدا کرد؛ می پردازد.
یکی از زوایای تاریک عمل کرد بنی صدر را می توان به اقدامات او در قبال آغاز جنگ تحمیلی دانست. ریاست جمهوری بنی‌صدر تنها ۱۷ ماه به طول انجامید. وی در این مدت به تدریج با تمامی نهادهای انقلابی وارد فاز مقابله شد و در کنار عدم توجه به مصوبات قانونی مجلس، با حمایت از گروه‌هایی چون مجاهدین خلق و میدان دادن به آن‌ها در عرصه سیاسی، اعتماد مسئولان نظام از جمله نمایندگان را به اینکه می‌تواند فردی مناسب برای اداره کشور باشد، سلب کرد.
گفتنی است این مستند کاریست از گروه سیاسی شبکه دو و به تهیه کنندگی محسن اولیایی که جمعه اول تیرماه ساعت 20:00 روانه آنتن می شود.
ارسال نظر
captcha