1397/3/30 |
19:36 |
شناسه خبر: 42700

روایت چهار دهه شیدایی شهید «جاسم حمید» در برنامه «از آسمان»

برنامه «از آسمان» جمعه اول تیر ماه ساعت 16:15 به سراغ روایت چهار دهه از زندگی شهید «جاسم حمید» یکی از مدافعان همیشگی اسلام می رود .

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ مسیر روایت این قسمت از برنامه «از آسمان» از اهواز می گذرد؛ شهری که داستان های بی شماری از سال ها رزمندگی عاشقانه و خاطره های حماسی در دل خود دارد.
هشت سال از عمر شهید «جاسم حمید»؛ این دلاور عرب زبان ایران در جبهه هایی گذشت که گوشه گوشه اش ، عرش خدا بود و معراج رزمندگان. پس از پایان هشت سال دفاع مقدس او مانده بود و حس جاماندگی و رفت و آمد گاه و بیگاه خاطره ها. این شد که 30 ماه در جبهۀ جدید با دشمن قدیمی اسلام جنگید. او در سوریه هم مثل جبهه های خودمان یک فرماندۀ قابل و خوش فکر بود.
او سرانجام به قافله شهدای دفاع از حریم اهل بیت (ع) پیوست. شهید «جاسم حمید» در نبرد با تروریست های تکفیری در منطقه "شیخ هلال" در استان حماه سوریه به فیض شهادت نائل آمد و مردم اهواز ، شهیدشان را بر روی پردۀ خیس چشمهای شان تشییع و در قطعۀ شهدای مدافع حرم گلزار شهدای شهر اهواز به خاک سپردند.
 
از آسمان» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو که با نگاهی به شهدای نسل سوم و مدافع حرم به نقل روایاتی از این ستارگان آسمان حماسه و شهادت می پردازد. این برنامه به کارگردانی و تهیه کنندگی امیر خورشیدی فرد جمعه هر هفته ساعت ۱۶:15 از شبکه دو سیما پخش می شود.
ارسال نظر
captcha