1397/4/2 |
15:12 |
شناسه خبر: 42702

افشاگری اقدامات سیا از زبان مامور سابق این سازمان در برنامه «بدون مرز»

جدیدترین قسمت برنامه «بدون مرز» که شنبه 2 تیر ماه روانه آنتن می شود به گفتگوی ویژه با مامور سی آی ای اختصاص دارد که در آن فیلیپ جرالدی؛ افسر سابق سیا به افشای توطئه های آمریکا علیه برخی دولت ها...

    به گزارش روابط عمومی شبکه دو سیما؛ فیلیپ جرالدی؛ افسر سابق سیا در گفتگو با برنامه «بدون مرز» ابعاد تازه ای از اقدامات این سازمان مخوف را در سرنگونی دولت ها افشا می کند. وی در این برنامه با اشاره به تلاش های این سازمان جاسوسی در براندازی نظام جمهوری اسلامی طی چهار دهه گذشته اظهار می کند؛ زمانی که به عنوان مامور سی ای ای در منطقه فعالیت داشته همواره تلاش می کرده از ایرانیانی که به خارج سفر می کنند اطلاعات تازه ای از درون ایران کسب کند تا سازمان سیا بتواند بر اساس این اطلاعات توطئه هایش در ایران را اجرایی کند.

وی با اشاره به تاکتیک های سیا در نفوذ در دولت های کشورها ی مخالف آمریکا تاکید کرد: «افراد فاسد در دولت ها و نزدیک شدن به کسانی که در امور سیاسی و اجتماعی کشورها تاثیر گذارند؛ همواره یکی از سوژه های سیا بوده و هستند.»

جرالدی؛ با اشاره به کمک های سازمان سی آی ای به صدام در دوران جنگ تحمیلی علیه ایران می گوید: «ما کمک های مستقیم و غیر مستقیم به صدام  می کردیم و این دوست آمریکا بعد از حادثه یازده سپتامبر می بایست قربانی و مقصر این حادثه معرفی شود تا بتواند بهانه ای برای حمله آمریکا به عراق باشد.» علاقمندان به برنامه های سیاسی مشروح این گفت و گو را می توانند امشب ساعت 20:00 از شبکه دو سیما مشاهده کنند.

«بدون مرز» کاریست از گروه سیاسی شبکه دو که هر هفته با اجرای مرتضی غرقی میزبان سیاست‌مداران و فعالان سیاسی شناخته شده دنیا می‌شود. این برنامه آیینه‌ای برای انعکاس دیدگاه‌ شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار بر ایران، منطقه و جهان است.    

ارسال نظر
captcha