1397/4/9 |
18:42 |
شناسه خبر: 42723

عیسی قاسم در برنامه «بدون مرز»: دولت بحرین در سرکوب مبارزان بحرینی به بن‌بست رسیده است

برنامه «بدون مرز» شنبه 9 تیرماه ساعت 20:00 با عبدا... الدقاق،نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در ایران پیرامون آخرین تحولاتبحرین و وضعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم همچنین خواسته مردم بحرین در خصوص حاکمیت...

برنامه «بدون مرز» شنبه 9 تیرماه ساعت 20:00 با عبدا... الدقاق، نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در ایران پیرامون آخرین تحولات بحرین و وضعیت آیت‌الله شیخ عیسی قاسم همچنین خواسته مردم بحرین در خصوص حاکمیت قانون به گفت و گو می نشیند.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو سیما؛ مرتضی غرقی در جدیدترین برنامه «بدون مرز»، پای صحبت‌های عبدالله الدقاق، نماینده آیت الله شیخ عیسی قاسم در ایران نشسته است. الدقاق به سوالات مختلفی درباره آخرین تحولات بحرین، سلب تابعیت از آیت‌الله شیخ عیسی قاسم و نقش عوامل خارجی و به ویژه عربستان در این کشور پاسخ می دهد.

او در این برنامه می گوید: « بحرین یک منطقه حفاظت شده انگلیسی – آمریکایی است و عربستان باعث نقض حاکمیت در این کشور شده است.»

وی همچنین با اشاره به اینکه حق تعیین سرنوشت جز حقوق اولیه هر ملتی است، اظهار می کند: «مردم بحرین تنها به دلیل درخواست حقوق قانونی خود سرکوب می شوند و متاسفانه مجامع بین المللی نیز در این باره سکوت کرده‌اند. ما خواستار حل بحران موجود از طریق گفتگو و مذاکره هستیم اما دولت بحرین حاضر به گفتگو نیست.»

نماینده آیت‌الله شیخ عیسی قاسم در بخشی از صحبت‌های خود به ماجرای سلب تابعیت از این رهبر سیاسی بحرین اشاره کرده و می گوید: «آیت الله شیخ عیسی قاسم همچنان در خانه خود در حصر قرار دارد و خودروهای زرهی نظامی منزلش را تحت محاصره قرار داده اند. پادشاه بحرین، تابعیت آیت‌الله عیسی احمد قاسم را سلب کرده است تا ایشان را از فعالیت‌های سیاسی و روشنگرایانه علیه پادشاه دور نگه دارد. نظام آل خلیفه تا به حال تابعیت بیش از 500 نفر را لغو کرده است تا فعالیت‌های آزادی‌خواهان را مختل کند. »

«بدون مرز» یک برنامه گفت‌وگو محور است که هر هفته با اجرای مرتضی غرقی میزبان سیاست‌مداران شناخته شده دنیا می‌شود. این برنامه آیینه‌ای برای انعکاس دیدگاه‌ شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار بر ایران، منطقه و جهان است.

ارسال نظر
captcha