1397/4/14 |
10:00 |
شناسه خبر: 42725

گوشه هایی از زندگی آسمانی «سعید خواجه صالحانی» در برنامه «از آسمان»

«از آسمان» در برنامه این هفته خود که جمعه 15 تیرماه ساعت 16:30 از شبکه دو سیما پخش می شود گوشه هایی از زندگی جوان دلاور و مدافع حرم اهل بیت علیهم السلام «سعید خواجه صالحانی» را به تصویر کشیده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ شهید مدافع حرم «سعید خواجه صالحانی» در تاریخ هشتم فروردین ۱۳۶۸ در شهرستان پاکدشت از توابع استان تهران چشم به جهان گشود.
خانواده خودشان را برای بیست و هشتمین سالگرد تولدش آماده کرده بودند که خبر شهادتش در شبکه های اجتماعی دست به دست شد. «سعید خواجه صالحانی» سال 96 را در سرزمین حضرت زینب سلام الله علیها تحویل کرد و چند روز بعد به آرزوی چند ساله اش رسید. این حضور چهارمین اعزام این شهید گرانقدر به سوریه بود که طی عملیاتی مستشاری در استان حماه سوریه به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
«شهید خواجه صالحانی» در کنار تحصیل به ورزش کشتی نیز مشغول بود و در این رشته به چند مقام استانی هم دست یافت، سعید خواجه صالحانی پس از اتمام تحصیل به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ملحق شد و فعالیت های فرهنگی خود را در این نهاد و با مسئولیت فرمانده پایگاه سیدالشهدا شهرستان پاکدشت ادامه داد.
«از آسمان» کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی شبکه دو که با نگاهی به شهدای نسل سوم و مدافع حرم به نقل روایاتی از این ستارگان آسمان حماسه و شهادت می پردازد. این برنامه به کارگردانی و تهیه کنندگی امیر خورشیدی فرد جمعه هر هفته ساعت ۱۶:30 از شبکه دو سیما پخش می شود.

 

ارسال نظر
captcha