1397/4/16 |
14:08 |
شناسه خبر: 42726

الکساندر دوگین در برنامه «بدون مرز»؛ اتحاد ایران و روسیه، تحریم‌های خصمانه آمریکا را خنثی خواهد کرد

برنامه «بدون مرز» شنبه 16 تیرماه پای صحبت های الکساندر دوگین، مشاور ولادیمیر پوتین و نظریه‌پرداز کرملین نشسته است. دوگین در این برنامه به سوالات مختلفی درباره تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران...

برنامه «بدون مرز» شنبه 16 تیرماه پای صحبت های الکساندر دوگین، مشاور ولادیمیر پوتین و نظریه‌پرداز کرملین نشسته است. دوگین در این برنامه به سوالات مختلفی درباره تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اتحاد ایران و روسیه در جنگ سوریه، نقش مهم ایران و جریان مقاومت در منطقه و تشکیل اتحادیه اورآسیا پاسخ می دهد.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ الکساندر دوگین، با حضور در برنامه تلویزیونی «بدون مرز»، ضمن اشاره به تشدید تحریم‌های خصمانه آمریکا علیه ایران می گوید: «در این شرایط، ایران و روسیه با همکاری با یکدیگر می‌توانند اقدامات خصمانه آمریکا را خنثی کنند. ایران و روسیه، برای مقابله با دشمن مشترک باید در جهت تقویت یکدیگر تلاش کنند.»

به گفته او، اتحاد ایران و روسیه در ماجرای سوریه، گامی مهم در برقراری امنیت در منطقه است که باعث می شود نقشه‌های آمریکا در سوریه با شکست روبه‌رو شود.

همچنین دوگین در بخشی از صحبت‌های خود به نقش مهم جریان مقاومت در منطقه اشاره کرده و می گوید: «ما اکنون از پتانسیل نظامی پنج ارتش روسیه، ایران، سوریه، عراق و حزب الله لبنان برخورداریم و این امر باعث شده تا در نبرد با وهابی های افراطی مورد حمایت سعودی و آمریکا، به پیروزی برسیم. حزب الله اکنون در لبنان از موقعیت خوبی برخوردار است و انتخابات اخیر لبنان جایگاه حزب الله را بیشتر نمایان کرده چرا که مردم لبنان دریافته‌اند حفظ تمایت ارضی لبنان به حفظ هویت حزب الله وابسته است.»

مشاور رئیس جمهور روسیه تشکیل اتحادیه اورآسیا را مهندسی جدید استراتژیک برای خاورمیانه می داند و به این نکته اشاره می کند که این اتحادیه، آینده جهان را تغییر خواهد داد زیرا با اجرای موفق این طرح، جامعه بین‌المللی از یک نظام تک قطبی به نظامی چند قطبی تبدیل شده و باعث افول نفوذ آمریکا در منطقه خواهد شد.

«بدون مرز» یک برنامه گفت‌وگو محور است که هر هفته میزبان سیاست‌مداران شناخته شده دنیا می‌شود. این برنامه آیینه‌ای برای انعکاس دیدگاه‌ شخصیت‌های مهم و تاثیرگذارِ منطقه و جهان است.

«بدون مرز» کاریست از گروه سیاسی شبکه دو به تهیه کنندگی مرتضی غرقی که شنبه‌ها ساعت 20:00 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

ارسال نظر
captcha
نظرسنجی