1397/5/11 |
09:00 |
شناسه خبر: 42815

«سیالان»؛ یادگیری در قله های عشق و استواری

سری مستند "غوغای بی هیاهو" در تازه ترین قسمت خود که پنجشنبه 11 مردادماه ساعت 19:30 روانه آنتن می شود به استان قزوین سفر کرده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه دو؛ این قسمت از مستند در روستای «اوانک» از توابع شهرستان «معلم کلایه» می گذرد. روستای «اوانک» در 130 کیلومتری شهر قزوین و در منطقه الموت واقع شده. کامبیز البرزی معلم این روستاست، معلم مدرسه ای فقط با یک دانش آموز به نام محمد مهدی که با دو برادرش در کنار مادربزرگ و پدربزرگش زندگی می کند. بیشتر مسئولیت این خانواده بر عهده محمد مهدی است و معلم فداکار این مدرسه تمام تلاشش را می کند تا به این خانواده کمک کند.

روستای «اوانک» از روستاهای منطقه ی الموت بزرگ است. این روستا همجوار کوه "سیالان" است. کوهی که قدمت زیادی دارد و نام این قسمت از مستند، از اسم این کوه انتخاب شده است. اکثر اهالی این روستا دامدار و کشاورزند. لهجه این منطقه از استان قزوین تاتی است که نزدیکی زیادی به زبان گیلکی دارد. فضای کوهستانی و نسبتا سرد این منطقه، مردمان این خطه را سختکوش و صبور ساخته است.

مستند غوغای بی هیاهو، تمام مدارس کوچک ایران را به تصویر می کشد. این مستند به دور از پرگویی و با انتخاب تصاویری بکر از زندگی روستایی و بومی مناطق مختلف ایران، روایت هایی جذاب را برای بینندگان این برنامه تدارک دیده است.

این مستند کاری است از گروه اجتماعی فرهنگی که با مشارکت وزارت آموزش و پرورش و تهیه کنندگی مهدی بابایی تهیه شده و پنجشنبه ها ساعت 19:35در جدول پخش برنامه های شبکه دو سیما قرار دارد.

 

گالری
ارسال نظر
captcha
مطالب مرتبط
نظرسنجی